PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Śląskie lekarki w niezwykłym kalendarzu

  • Autor: PAP/jk
  • 10 lis 2019 14:23

12 lekarek zrzeszonych w Śląskiej Izbie Lekarskiej użyczy swojego wizerunku w kalendarzu, który będzie zachęcać kobiety do działań profilaktycznych w zakresie chorób kobiecych, zwłaszcza nowotworów.

Śląskie lekarki w niezwykłym kalendarzu
Śląska Izba Lekarska od lat włącza się w różne akcje profilaktyczne. (Fot. Facebook/Śląska Izba Lekarska w Katowicach)
REKLAMA

Na ogłoszenie samorządu lekarskiego w tej sprawie odpowiedziało kilkadziesiąt kandydatek, o wyborze dwunastu decydował jedynie czas zgłoszenia. Profesjonalna sesja zdjęciowa odbędzie się 9 listopada 2019 r. w Śląskiej Izbie Lekarskiej, a kalendarz będzie można kupić od początku grudnia za pośrednictwem fundacji Nu-med #OnkologiaNaCeglanej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Twarzą kalendarza będzie Ewa Bogacka-Konik, która w ciąży dowiedziała się, że choruje na nowotwór piersi. Urodziła, jest po mastektomii. Pierwszy raz publicznie opowie o swojej chorobie, bo chce zwrócić uwagę na to, jak ważne i cenne jest badanie USG piersi w okresie ciąży.

"Śląska Izba Lekarska od lat włącza się w różne akcje profilaktyczne. Poprzez kalendarz z wizerunkami lekarek i hasłami, których wspólnym mianownikiem jest choroba nowotworowa, chcemy przekonać kobiety do badań profilaktycznych. Jeśli choć jedna z pań patrząc na kalendarz postawowi wykonać cytologię lub przebadać piersi, będzie to nasz ogromny sukces. Edukacja i podnoszenie świadomości są niezwykle ważne" - powiedział prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr Tadeusz Urban.

"Zdarza się, że przyjmuję na oddział położniczy kobiety w 9. miesiącu ciąży, bez żadnych badań wykonanych w tym okresie, bez karty ciąży, czasem nawet bez świadomości, że za chwilę zostaną matkami. To przerażające. Do lekarza ginekologa najczęściej przychodzą młode kobiety, po receptę na środki antykoncepcyjne, ciężarne i te, które mają problemy w okresie okołomenopauzalnym. W tak zwanym międzyczasie wiele może się wydarzyć, dlatego dbanie o swoje zdrowie w każdym okresie życia jest tak ważne" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Śląskie lekarki w niezwykłym kalendarzu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA