PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Sąd lekarski zawiesił na rok lekarza

  • Autor: PAP/GP
  • 31 paź 2019 10:25

Karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na rok wymierzył 30 października Okręgowy Sąd Lekarski w Łodzi lekarzowi z Opoczna, który kwestionował obowiązujący kalendarz szczepień. Wyrok jest nieprawomocny. Obrona będzie się od niego odwoływać.

Sąd lekarski zawiesił na rok lekarza
Wyrok jest nieprawomocny. W najbliższych dwóch tygodniach obrona złoży apelację do Naczelnego Sądu Lekarskiego. (fot. pixabay.com)
REKLAMA

O decyzji sądu, który wymierzył lekarzowi karę zawieszenia prawa wykonywania zawodu na rok, poinformowała rzecznik Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi Justyna Kowalewska.

Sąd uznał, że obwiniony jest winny zarzucanego mu przewinienia zawodowego polegającego na szerzeniu postaw antyzdrowotnych, niezgodnych z przepisami kodeksu etyki lekarskiej, które zobowiązują lekarzy do postępowania zgodnie z aktualnie obowiązującą wiedzą medyczną. Wyrok jest nieprawomocny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Postępowanie w sprawie Huberta Czerniaka (lekarz zgodził się na publikowanie jego danych przez media) Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej w Łodzi wszczął pod koniec 2016 r. po publicznych i medialnych wypowiedziach, w których kwestionował on obowiązujący kalendarz szczepień. Miał też wypowiadać się o szkodliwości szczepień.

Przez półtora roku prowadzone było postępowanie wyjaśniające, m.in. rzecznik kilkukrotnie przesłuchał obwinionego lekarza i powołał dwóch biegłych - specjalistę z zakresu chorób zakaźnych i w dziedzinie pediatrii. Zakończyło się ono postawieniem zarzutów dotyczących kwestionowania kalendarza szczepień i skierowaniem do Okręgowego Sądu Lekarskiego w Łodzi wniosku o ukaranie lekarza.

Na ostatniej, czwartej z kolei rozprawie, która odbyła się w środę, łódzki sąd wydał orzeczenie. Przewodniczący składu sędziowskiego Tadeusz Wójcik podkreślił w jego uzasadnieniu, że Hubert Czerniak opierał swoje wypowiedzi i poglądy na pracach i opiniach o znikomej wartości naukowej. Ocenił też jego wystąpienia jako "wysoce szkodliwe społecznie" i "antyzdrowotne".

Obrońca lekarza z Opoczna zaznaczył, że wyrok jest nieprawomocny i w najbliższych dwóch tygodniach obrona złoży apelację do Naczelnego Sądu Lekarskiego.

Podczas rozprawy przed siedzibą Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi poparcie dla Huberta Czerniaka demonstrowało kilkudziesięciu przedstawicieli ruchów antyszczepionkowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Sąd lekarski zawiesił na rok lekarza

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Mateusz 2019-11-03 10:03:47

    Ten wyrok rzuca cien podejrzen na cale to towarzycho medyczne. Musze przeczytac ksiazke tego Haxleya co pokazuje Pan Mecenas. Przeczytalem "Nowe formy korupcji" i zaczyna ukaladac sie wcalosc. Ten komuszy sad w zasadzie potwierdzil tezy zawarte w powyzszej ksiazce. Na 100% szczepionki to jaki wal. Dziekuje komuszemu sadowi.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA