PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie w sprawie działań lekarzy z Otwocka

Zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające w stosunku do Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku w sprawie naruszenia prawa pacjentki do świadczeń zdrowotnych udzielanych z należytą starannością - poinformował w piątek (24 maja) Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

  • Autor: PAP/KDS
  • 24 maj 2019 17:52
Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie w sprawie działań lekarzy z Otwocka
(fot.shutterstock.com)
REKLAMA
  • Chodzi o przypadek 27-letniej Sylwii Król, u której otwoccy lekarze nie zdiagnozowali wylewu krwi do mózgu i po przeprowadzeniu powierzchownych badań wypisali kobietę ze szpitala.
  • Kobieta z bólami głowy i skurczem karku trafiła 23 marca do Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku.
  • Według relacji jej męża Jacka Król, sanitariusze "zaświecili żonie latarką po oczach i stwierdzili, że oczy uciekają jej w bok, a źrenice są powiększone. Zapytali, czy Sylwia brała jakiejś narkotyki. Zaprzeczyłem. Oboje opiekujemy się trójką małych dzieci.

Przebieg zdarzeń relacjonował następujący: kobieta trafiła na izbę przyjęć do szpitala w Otwocku, dyżurujący lekarz zlecił ogólne badania, w tym toksykologiczne, i podał leki, m.in. paracetamol, wstępnie miał też stwierdzić, że doszło do zatrucia narkotykami niewiadomego pochodzenia.

Mąż poszkodowanej twierdzi, że gdy około godz. 2 żona dostała wypis ze szpitala, słaniała się na nogach, nie potrafiła złożyć zdania w logiczną całość. Rano zawieziono ją do szpitala w Międzylesiu, a stamtąd po kilku godzinach do szpitala przy ul. Banacha w Warszawie, gdzie trafiła na stół operacyjny.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Lekarze poinformowali go, że żona miała rozległy wylew krwi do mózgu, prawdopodobnie z powodu naczyniaka. - Była w stanie krytycznym i przeszła operację, podczas której przeprowadzono obustronną trepanację czaszki. Mam wyniki toksykologiczne, które nie wykazały żadnej obecności narkotyków. Jak to możliwe, że doszło do takiej sytuacji? - mówił Król.

W piątek Rzecznik Praw Pacjenta poinformował, że wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Jest w toku. - W tym tygodniu wpłynęły wyjaśnienia Powiatowego Centrum Zdrowia w Otwocku wraz z dokumentacją medyczną pacjentki - przekazał Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Dodał, że materiał jest obecnie analizowany pod kątem dalszych czynności oraz ewentualnych kolejnych wystąpień i że po zgromadzeniu całego materiału dowodowego oraz jego szczegółowej analizie Rzecznik Praw Pacjenta będzie mógł podjąć decyzję o dalszych działaniach w sprawie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie w sprawie działań lekarzy z Otwocka

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA