PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

"Rząd i Sejm chcą wygnać polskich medyków z kraju"

  • Autor: PAP/JP
  • 31 maj 2021 11:34

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy poparł strajk pielęgniarek i położnych przeciwko złym warunkom pracy i płacy – poinformował w poniedziałek przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL Krzysztof Bukiel.

"Rząd i Sejm chcą wygnać polskich medyków z kraju"
7 czerwca przeprowadzony będzie strajk ostrzegawczy w szpitalach w całej Polsce i akcje solidarnościowe wspierające działania pielęgniarek i położnych (fot. Fotolia)
REKLAMA
  • "Ochrona zdrowia jest niezwykle ważna dla każdego człowieka, dlatego rządy państw, które troszczą się o swoich obywateli, troszczą się również o to, aby system ochrony zdrowia był sprawny, a pracujący w nim ludzie byli odpowiednio docenieni" - zaznaczył Bukiel.
  • Jego zdaniem w Polsce można odnieść wrażenie, że rząd i Sejm "złymi warunkami pracy i płacy zniechęcają medyków do zatrudniania się w publicznych podmiotach leczniczych, pogarszając w ten sposób zarówno dostępność, jak i jakość opieki zdrowotnej".
  • "Wydaje się nawet, że chcą +wygnać+ polskich medyków z kraju i zastąpić ich - jeszcze gorzej wynagradzanymi - pracownikami z krajów spoza UE" - ocenił.

W komunikacie czytamy, że Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy "popiera strajk ostrzegawczy, organizowany przez OZZPiP 7 czerwca br. dla wyrażenia sprzeciwu wobec złych warunków pracy i płacy pielęgniarek i położnych, w tym zwłaszcza przeciwko niesprawiedliwie niskim gwarantowanym (minimalnym) wynagrodzeniom zasadniczym tej grupy zawodowej, zawartym w rządowym projekcie ustawy o płacach minimalnych w podmiotach leczniczych i przegłosowanym przez Sejm RP".

"Ochrona zdrowia jest niezwykle ważna dla każdego człowieka, dlatego rządy państw, które troszczą się o swoich obywateli, troszczą się również o to, aby system ochrony zdrowia był sprawny, a pracujący w nim ludzie byli odpowiednio docenieni" - zaznaczył Bukiel.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jego zdaniem w Polsce można odnieść wrażenie, że rząd i Sejm "złymi warunkami pracy i płacy zniechęcają medyków do zatrudniania się w publicznych podmiotach leczniczych, pogarszając w ten sposób zarówno dostępność, jak i jakość opieki zdrowotnej".

"Wydaje się nawet, że chcą +wygnać+ polskich medyków z kraju i zastąpić ich - jeszcze gorzej wynagradzanymi - pracownikami z krajów spoza UE" - ocenił.

Podkreślił, że OZZL podobnie jak OZZPiP protestuje przeciwko temu, nie tylko w interesie pracowników, ale też pacjentów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Rząd i Sejm chcą wygnać polskich medyków z kraju"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA