Rybnik: Lekarze zrezygnowali, bo znieśli zapłatę po dyżurze

Lekarze, głównie oddziału laryngologicznego i okulistycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku, wypowiedzieli umowy z placówką. Dyrekcja szpitala twierdzi, że panuje nad sytuacją.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rybnik: Lekarze zrezygnowali, bo znieśli zapłatę po dyżurze

PODZIEL SIĘ


Autor: rybnik.com.pl/RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

13 mar 2015 20:44


Sprawa dotyczy umów dobrowolnych, czyli opt-out i pracy lekarzy ponad podstawowe normy czasu. Po złożeniu przez pracowników wypowiedzeń umów opt-out, rozpisaliśmy kontrakty oraz zatrudniliśmy nowe osoby, jeśli sytuacja tego wymagała. W większości oddziałów udało się nawiązać porozumienie z lekarzami, szczegóły są jeszcze dogadywane na laryngologii - wyjaśnia Michał Sieroń, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku.

W opinii dyrekcji szpitala, ma miejsce "naturalna fluktuacja kadry", w wyniku decyzji Sądu Najwyższego z grudnia 2014 roku. Zmieniły się sposoby wynagradzania lekarzy zatrudnionych w szpitalu na umowę o pracę.

Czytaj całość na RynekZdrowia.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mircio 2015-03-16 17:52:19

Najlepiej zamknąć laryngologię, inny szpital jest gotów by przejąć kontrakt nie tylko z tego ale i z innych oddziałów-a krecią robotę robią sami pracownicy obecni i byli a jak uda się ugrać trochę kaski to jest ok.

pol 2015-03-15 20:39:55

Po co ktoś robi ferment jak nic się nie dzieje? Chcą ugrać więcej kasy albo ktoś kto wyleciał rozgrywa to przy pomocy mediów?