Rozpoczął się ogólnopolski protest pielęgniarek

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych chce wzrostu wynagrodzeń jako niezbędnego czynnika powstrzymującego emigrację, odejście od wykonywania zawodu i zachętę dla młodych osób do podjęcia studiów pielęgniarskich i położniczych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rozpoczął się ogólnopolski protest pielęgniarek

PODZIEL SIĘ


Autor: Polskie Radio, Kurier Poranny, MS/Rynek Seniora

RynekSeniora.pl

22 kwi 2015 14:44


W wielu miastach odbędą się akcje informacyjne, pikiety, marsze milczenia i demonstracje. Akcja zyskała poparcie lekarzy. Manifestacje zapowiadają m.in. pielęgniarki z podlaskiego. W środę (22 kwietnia) ok. 200 z nich wybiera się na dzisiejszą manifestację przed urzędem marszałkowskim w Białymstoku. W Warszawie będą plakaty, ulotki oraz informacje w metrze, zamieszczone na nośnikach.

Czytaj też: Gowin: Pielęgniarki mają rację, powinny być odpowiednio wynagradzane

Pielęgniarki z województwa zachodniopomorskiego będą natomiast od południa pikietować urząd wojewódzki w Szczecinie. Kilkaset osób ma wziąć też udział w proteście przed Centrum Kongresowym w Katowicach, gdzie trwa Europejski Kongres Gospodarczy. Jego hasło "kto zrozumie ciszę" nawiązuje do problemu nagłaśnianego od wielu lat przez tę grupę zawodową. Pielęgniarki od dawna sygnalizują o pogarszających się warunkach pracy i wynagradzania.

Dzisiejsze manifestacje to początek szeregu akcji protestacyjnych. Na 12 maja zapowiadany jest ogólnopolski strajk z odejściem od łóżek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.