PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rezydenci: Nie weźmiemy udziału w piątkowych pracach rządowego zespołu

  • Autor: PAP/JS
  • 19 paź 2017 20:00

Wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów OZZL Krzysztof Hałabuz oświadczył, po spotkaniu z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem i ministrem w KPRM Henrykiem Kowalczykiem, że lekarze nie wezmą w piątek (20 października) udziału w pracach zespołu ds. systemowych rozwiązań w służbie zdrowia.

Rezydenci: Nie weźmiemy udziału w piątkowych pracach rządowego zespołu
Adobe Stock
REKLAMA

Spotkanie protestujących rezydentów z ministrami odbyło się po południu w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

"Kluczowym jest dla nas czas dojścia, do 6,8 proc. PKB, który w tym momencie jest punktem sporny i propozycja dojścia w 2025 r. do poziomu 6 proc. PKB jest dla przez nas nie akceptowalna" - powiedział po spotkaniu Hałabuz.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pytany o deklarację ministra Kowalczyka, że protestujący do piątku mają się zastanowić czy wezmą udział w pracach rządowego zespołu ds. ich postulatów zapowiedział, że rezydenci nie wezmą w piątek udziału w pracach zespołu.

Zapowiedział, że tego dnia, o godzinie 12. odbędzie się konferencja Porozumienia Zawodów Medycznych.

Po spotkaniu z rezydentami minister Radziwiłł ocenił, że wobec faktu, iż w czwartek Komitet Stały Rady Ministrów rekomendował projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej, który m.in. zakłada wzrost nakładów na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB w 2025 r, protest lekarzy traci rację bytu. "Nie widzimy już powodów do protestów" - dodał Kowalczyk.

Pytany o tej słowa Hałabuz odparł: "bez komentarza".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Rezydenci: Nie weźmiemy udziału w piątkowych pracach rządowego zespołu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Możliwejaksięchce 2017-10-21 16:39:22

    Natychmiastowy wydatek 24 mld na 500+ : możliwy. Wydatek ok. 2,5 mld rocznie na 1000zł podwyżki dla 2000 pracowników IPN od natychmiast : jak najbardziej możliwe, po 10 tys. dla górników : możliwe , 500+ dla emeryta możliwe, 500+ dla nauczycieli możliwe, mieszkania plus możliwe, miliardy na obniżenie wieku emerytalnego możliwe. Ale podniesienie nakładów na OPIEKĘ ZDROWOTNĄ z której muszą korzystać i 500+, i IPN, i górnicy , i emeryci , i wszyscy inni, od zaraz jest niemożliwe. Podniesię się nakłady ; za 8 lat, w następnej albo trzeciej kadencji, stopniowo itd., itp. A najlepiej niech lekarze i pielęgniarki pracują za darmo. ZA DARMO NIECH LECZĄ TYCH WSZYSTKICH RZĄDOWYCH BENEFICJENTÓW! Beneficjentom się należy , bo są wyborcami PIS-u. Lekarze i pielęgniarki nie są wyborcami pisu. Jest ich mało są dla PISu jako wyborcy bez znaczenia. Niech więc leczą i żyją z poczucia misji!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA