×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rektor WUM proponuje dalsze mediacje między rządem a protestującymi lekarzami

  • Autor: PAP/JS
  • 18 paź 2017 17:22

Rektor WUM prof. Mirosław Wielgoś zwrócił się do premier Beaty Szydło i przedstawicieli Porozumienia Rezydentów OZZL z propozycją kontynuacji mediacji - poinformowało biuro prasowe uczelni. Wcześniejsze mediacje z przedstawicielem WUM zakończyły się bez porozumienia.

Rektor WUM proponuje dalsze mediacje między rządem a protestującymi lekarzami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

"Profesor Wielgoś podkreślił, że wierzy, że porozumienie satysfakcjonujące wszystkie strony nadal może być osiągnięte w stosunkowo krótkim czasie na drodze dialogu. Potrzeba jednak powrotu do rozmów na neutralnym gruncie, prowadzonych w dobrej atmosferze wzajemnego szacunku i zaufania z udziałem bezstronnego i neutralnego mediatora" - czytamy w komunikacie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prof. Wielgoś już w pierwszych dniach protestu zaproponował mediacje obu stronom sporu. Zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak i rezydenci zgodzili się na rozmowy. Zakończyły się one 9 października bez porozumienia. W środę rektor zaproponował rozważenie możliwości kontynuacji mediacji pomiędzy stroną rządową a lekarzami i przedstawicielami innymi zawodów medycznych skupionymi w Porozumieniu Rezydentów OZZL i Porozumieniu Zawodów Medycznych, którzy prowadzą protest na terenie Dziecięcego Szpitala Klinicznego WUM.

"Dotychczasowe doświadczenia z rozmów mediacyjnych pokazały, iż cele, jakimi są wzrost nakładów na ochronę zdrowia oraz poprawa warunków płacowych rezydentów i innych grup zawodów medycznych są zbieżne dla wszystkich stron sporu" - oceniono w komunikacie WUM.

Rektor zaproponował, by rozmowy toczyły się na WUM i były kontynuowane przez Ombudsmana - Rzecznika Akademickiego WUM. "Ze względu na fakt, że WUM nie jest stroną sporu, zaś protest odbywa się na jego terenie, dotyczy środowiska medycznego i zmian o charakterze systemowym, WUM wydaje się najlepszym miejscem do prowadzenia dalszych rozmów pojednawczych pomiędzy stronami" - wskazano w komunikacie.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rektor WUM proponuje dalsze mediacje między rządem a protestującymi lekarzami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA