×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ratownik medyczny ścigany listem gończym. Miał pobić pacjenta w SOR

W marcu 2019 policja opublikowała list gończy za Pawłem Osuchą, 34-letnim ratownikiem medycznym z Poznania, który jest ścigany za pobicie pacjenta w szpitalu. To prawdopodobnie pierwszy taki przypadek.

Ratownik medyczny ścigany listem gończym. Miał pobić pacjenta w SOR
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zdarzenie miało miejsce ponad dwa lata temu do oddziału ratunkowego poznańskiego Centrum Medycznego im. Jana Pawła II. Pijany mężczyzna trafił na SOR, gdy się obudził, okazało się, że ma pocięte ubrania, ukradziono mu też telefon komórkowy. Jak informuje poznanka Gazeta Wybprcza, próba wyjaśnienia sprawy z ratownikami, w tym z Pawłem Osuchą, zakończyła się pobiciem prowadzącym do utraty przytomności.

Mężczyzna doszedł do siebie dopiero w izbie wytrzeźwień. Powiadomił o pobiciu prokuraturę. Szpitalna dokumentacja potwierdziła, że gdy przyjmowano go na oddział ratunkowy, nie miał widocznych obrażeń. Początkowo poznańska prokuratura umorzyła śledztwo, powołując się na brak wystarczających dowodów przestępstwa. Pacjent napisał jednak zażalenie. Ostatecznie uchylono decyzję o umorzeniu i nakazano prokuraturze zbierać kolejne dowody.

Tym razem prokuratura uznała, że ratownicy powinni odpowiadać za pobicie pacjenta. Paweł Osucha nie przyszedł jednak na przesłuchanie i nie odebrał postanowienia o przedstawieniu zarzutów. Prokuratura najpierw zawiesiła śledztwo, a następnie wydała list gończy. Policjanci najpierw próbowali odszukać ratownika, a gdy to się nie udało, poprosili o zgodę na opublikowanie listu gończego w internecie.

Więcej o tej sprawie przeczytasz tutaj

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ratownik medyczny ścigany listem gończym. Miał pobić pacjenta w SOR

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA