PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ratownicy: Wznowimy protest, jeśli porozumienie nie będzie realizowane

  • Autor: PAP/JS
  • 30 sie 2017 18:30

Organizacje tworzące Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych zdecydowały, iż wznowią protest od 11 września, jeśli warunki zawartego porozumienia dot. podwyżek nie zostaną do tego czasu spełnione. MZ zapewnia, że podjęto działania zmierzające do realizacji ustaleń.

Ratownicy: Wznowimy protest, jeśli porozumienie nie będzie realizowane
Adobe Stock
REKLAMA

• Protest ratowników trwał od 24 maja. 18 lipca MZ porozumiało się z ratownikami.

• W ramach porozumienia wprowadzono średni wzrostu miesięcznego wynagrodzenia ratowników o 400 zł od lipca br. i o kolejne 400 zł od stycznia 2018 r. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Ratownicy, jak dotąd, nie dostali podwyżek, stąd zapowiedź kolejnego protestu.

Komitet w piśmie skierowanym do ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła wskazał, że organizacje związków zawodowych tworzące Komitet, po rozmowach z kierownikami podmiotów leczniczych oraz dyrektorami Wojewódzkich Oddziałów Narodowego Funduszu Zdrowia wyrażają swoje głębokie zaniepokojenie co do realizacji porozumienia zawartego 18 lipca 2017 r.

"Bardzo istotną częścią porozumienia jest objęcie wzrostem wynagrodzenia wszystkich ratowników medycznych. Brak konkretnych działań ze strony Resortu zostanie potraktowany przez KPRM jako brak woli realizacji uzgodnień oraz świadome działanie mające na celu podzielenie środowiska ratowników medycznych" - wskazano w piśmie.

Ratownicy przekonują, że świadczeniodawcy zobowiązani są do wykonania wzrostu wynagrodzenia w formie dodatku ratownikom medycznym wykonującym swoje obowiązki zawodowe niezależnie od miejsca i formy zatrudnienia - w tym Szpitalne Oddziały Ratunkowe, Izby Przyjęć, transport medyczny, oddziały szpitalne, itp.

"Wyrażamy nadzieję, że dotychczasowe opóźnienie realizacji podpisanego porozumienia podyktowane jest rzetelnym przygotowaniem aktów prawnych będących gwarantem realizacji podpisanego dokumentu" - napisali.

MZ pytane o komentarz do zapowiedzi ratowników podało, że porozumienie między Ministerstwem Zdrowia a ratownikami zakłada wprowadzenie średniego wzrostu miesięcznego wynagrodzenia - wraz ze wszystkimi innymi składnikami i pochodnymi w przeliczeniu na etat albo równoważnik etatu - o 400 zł od 1 lipca 2017 r. oraz o kolejne 400 zł od 1 stycznia 2018 r. tj. do 800 zł miesięcznie brutto.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ratownicy: Wznowimy protest, jeśli porozumienie nie będzie realizowane

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA