Ratownicy medyczni otrzymają status służb mundurowych?

Chcą tego politycy PSL. Ratownicy mogliby mieć na przykład prawo do noszenia broni lub chociaż paralizatorów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ratownicy medyczni otrzymają status służb mundurowych?

PODZIEL SIĘ


Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

26 mar 2015 21:00


"Rzeczpospolita" dotarła do listu, który posłanka PSL Halina Szymiec-Raczyńska skierowała do minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej i ministra sprawiedliwości Cezarego Grabarczyka.

Posłanka przekonuje w nim, że ratowanie życia to jedynie część pracy ratowników medycznych. Częściej muszą się oni mierzyć z wezwaniami do agresywnych uczestników libacji alkoholowych, bójek ulicznych i ofiar przemocy domowej. Jej zdaniem sytuację ratowników mogłoby poprawić zrównanie ich statusu z tym, jaki mają służby mundurowe.

Jak tłumaczy Rzeczpospolitej jeden z polityków PSL, ratownicy mogliby mieć na przykład prawo do noszenia broni lub chociaż paralizatorów. Wiązałoby się to także z zaostrzeniem kar za agresję wobec ratowników, zacieśnienie współpracy z policją, specjalny kod alarmowy, który wzywałby najbliższy patrol.

Posłanka PSL chce, by prace nad zmianą przepisów zaczęły się jak najszybciej. Zdaniem MSW pośpiech byłby w tej sytuacji najgorszym doradcą. Resort przekonuje też, że już dziś ratownicy medyczni cieszą się dużą ochroną prawną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2015-03-27 10:20:41

I tak trzymać ! Należy im się, mało to wariatów po świecie chodzi.