PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ratownicy medyczni grożą protestem: Oferta ministerstwa nie do przyjęcia

  • Autor: PAP/AT
  • 11 maj 2017 9:54

Ratownicy medyczni zapowiedzieli ogólnopolski protest.Ich zdaniem oferta Ministerstwa Zdrowia jest nie do przyjęcia.

Ratownicy medyczni grożą protestem: Oferta ministerstwa nie do przyjęcia
Ratownicy medyczni podkreślali, że na proteście ratowników medycznych nie ucierpi ani jeden pacjent w Polsce (fot.mat.pras.)
REKLAMA

• Prawdopodobnie jeszcze w maju rozpocznie się ogólnopolski protest ratowników medycznych, którzy domagają się m.in. podwyżek.

• Ministerstwo Zdrowia deklaruje, że realizuje program reform postulowanych przez ratowników.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Oferta MZ, zdaniem ratowników, jest nie do przyjęcia.

W środę (10 maja) w Poznaniu odbyło się spotkanie negocjacyjne z przedstawicielem ministerstwa zdrowia nt. podwyżek, jednak, według ratowników, nie przyniosło żadnych rezultatów.

Ministerstwo Zdrowia w wydanej w środę informacji poinformowało, że chce zwiększyć wynagrodzenia ratowników medycznych o 800 zł miesięcznie na tzw. etat przeliczeniowy - niezależnie od formy zatrudnienia. 400 zł miałoby zostać przyznane od 1 lipca br., a kolejne 400 zł - od 1 lipca 2018 r.

Ministerstwo deklaruje, że podwyżki otrzymają też pielęgniarki zatrudnione u dysponentów zespołów ratownictwa medycznego, będących podwykonawcami w pozaszpitalnym systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego, które nie zostały objęte podwyżkami dla pielęgniarek i położnych w systemie 4×400 zł.

"Nakłady budżetu państwa z tytułu podwyżek w zaproponowanej wysokości wyniosą około 41 mln zł w skali roku 2017 oraz około 123 mln zł w skali roku 2018" - podało MZ.

Resort przypomina, że trwają prace nad upaństwowieniem systemu PRM. "Nie wycofujemy się z zapowiedzi dotyczących etatyzacji ani trzyosobowych zespołów ratownictwa medycznego. Odpowiednie regulacje znajdą się w tzw. dużej nowelizacji ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym" - zapewniło MZ.

Ministerstwo przypomniało, że trwają też zaawansowane prace nad tzw. małą nowelizacją ustawy o PRM. Dotyczy ona dyspozytorni medycznych, dyspozytorów medycznych oraz przejęcia przez ministra zdrowia zadania utrzymania Systemu Wspomagania Dowodzenia Państwowego Ratownictwa Medycznego od ministra właściwego do spraw administracji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ratownicy medyczni grożą protestem: Oferta ministerstwa nie do przyjęcia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA