PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Radomski szpital szuka nowych ortopedów. Kilkanaście osób odeszło z pracy

12 ortopedów odeszło z pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu. Na ogłoszony w przez dyrekcję konkurs na świadczenie usług medycznych wpłynęło 12 ofert od lekarzy spoza Radomia. Trwają ostatnie uzgodnienia szczegółów umów.

  • Autor: PAP/JP
  • 4 kwi 2022 13:21
Radomski szpital szuka nowych ortopedów. Kilkanaście osób odeszło z pracy
12 ortopedów odeszło z pracy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu (fot. Fotolia)
REKLAMA

"Mamy trzech ortopedów specjalistów i czterech rezydentów. Ciężko jest zabezpieczyć wszystkie zadania, ale liczmy na to, że w miarę szybko podpiszemy umowy kontraktowe z nowymi lekarzami" - powiedziała w poniedziałek prezes zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu Bożenna Pacholczak.

Dodała, że w tej chwili omawiane są ostatnie szczegóły umów. Lekarzom zaproponowano nieco inny system wynagradzania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Oprócz stawek godzinowo-dyżurowych będą też otrzymywali dodatkowe pieniądze w zależności od tego, ile zabiegów wykonają" - przekazała prezes.

28 lutego 12 lekarzy ortopedów złożyło wypowiedzenia umów kontraktowych. W związku z zagrożeniem, że szpital zostanie bez specjalistów ortopedów, zarząd placówki ogłosił konkurs na udzielanie świadczeń medycznych z chirurgii urazowo-ortopedycznej. Chodzi o pełnienie dyżurów na oddziale ortopedycznym, w szpitalnym oddziale ratunkowym (SOR) i w szpitalnej poradni ortopedycznej.

Dwóch ortopedów cofnęło wypowiedzenia. Jeden z nich zgodził się pracować tylko w poradni ortopedycznej. Nie chce pełnić dyżurów na oddziale ortopedycznym i na SOR-ze - dyrekcja przystała na jego ofertę. Pozostałym lekarzom okres wypowiedzenia minął z końcem marca. Nie zdecydowali się wrócić do pracy.

Prezes powiedziała, że postulaty ortopedów w głównej mierze dotyczyły spraw organizacyjnych. Chodziło m.in o kwestie podziału dyżurów między lekarzami.

Pacholczak zaznaczyła, że jeszcze w marcu zarząd odpowiedział na przedstawione postulaty i z większością z nich się zgodził.

"Pełnomocnik lekarzy zaproponował spotkanie w kwietniu. Jest zaplanowane na 13 kwietnia" - powiedziała Pacholczak.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Radomski szpital szuka nowych ortopedów. Kilkanaście osób odeszło z pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA