Radom: nawet 500 osób znajdzie pracę w CPR

Blisko 500 osób może do końca 2015 r. znaleźć zatrudnienie w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu, które po rozbudowie ma być największą tego typu placówką w kraju - zapowiedziała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Radom: nawet 500 osób znajdzie pracę w CPR

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 cze 2013 19:15


Według Kopacz to ważna wiadomość dla mieszkańców tego miasta, w którym od lat utrzymuje się wysokie bezrobocie; w samym Radomiu stopa bezrobocia wynosi blisko 24 proc., a w powiecie radomskim ponad 31 proc. Kopacz podkreśliła, że dla niej - jako lekarza i byłego ministra zdrowia - rozbudowa Centrum Powiadamiania Ratunkowego to bardzo cenna inicjatywa.

- Szybkie powiadomienie o zdarzeniu to jest zwiększenie szansy przeżycia tego, który uległ wypadkowi lub nagle zachorował - zaznaczyła Ewa Kopacz.

Jak poinformował uczestniczący w konferencji wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, do końca tego roku CPR w Radomiu ma być rozbudowany. Na ten cel minister administracji i cyfryzacji przeznaczył 3,5 mln zł. W przyszłym roku dobudowana część ma być wyposażana. Całe przedsięwzięcie ma być gotowe do końca 2015 roku.

Pieniądze na rozbudowę pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa. Jak zaznaczył Kozłowski, MAC podjęło decyzję w tej sprawie m.in. ze względu na możliwość szybkiej rozbudowy już istniejącej infrastruktury radomskiego CPR.

Według wojewody mazowieckiego do końca 2013 r. w CPR w Radomiu ma być zatrudnionych 60 operatorów numerów alarmowych (obecnie 32), a rozbudowa - jak zaznaczył - pozwoli na stworzenie 100 stanowisk operatorskich. W miarę przejmowania pozostałych numerów alarmowych (m.in. 997, 998, 999) liczba osób zatrudnionych może wzrosnąć nawet do 400-500.

CPR w Radomiu będzie obsługiwało zgłoszenia alarmowe z obszaru województwa mazowieckiego (oprócz Warszawy, która ma osobne CPR). Centrum w Radomiu będzie mieć też możliwość obsługi zgłoszeń z terenu całego kraju, a także przejmować zgłoszenia od innych CPR, w razie awarii któregoś z nich.

Według rzecznika MAC w związku z potencjałem, jakim dysponuje CPR w Radomiu, rozważane jest zlokalizowanie tam w przyszłości centrum technicznego Systemu Powiadamiania Ratunkowego (SPR), czyli struktury, która będzie odpowiadała za niezawodne działanie narzędzi informatycznych SPR na terenie kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.