×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PZM: Czekamy na konkrety ze strony rządu

  • Autor: PAP/JS
  • 20 paź 2017 15:56

Jesteśmy bardzo wdzięczni rządowi, że stara się coś zrobić, ale uważamy, że należy w końcu uruchomić większe środki finansowe na ochronę zdrowia i doprowadzić do prawdziwej reformy w służbie zdrowia - mówili przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych.

PZM: Czekamy na konkrety ze strony rządu
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Szef komitetu protestacyjnego PZM Tomasz Dybek poinformował na konferencji prasowej, że największa organizacja skupiająca pracowników ochrony zdrowia "czeka na konkrety ze strony rządzących".

Monika Mazur z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Radioterapii oceniła, że "w tej chwili mamy katastrofę w ochronie zdrowia".

"Jesteśmy bardzo wdzięczni rządowi pani premier Beaty Szydło, że stara się coś z tym zrobić, ale uważamy, że należy w końcu uruchomić większe środki finansowe na ochronę zdrowia i doprowadzić do prawdziwej reformy w służbie zdrowia. Nie uda nam się to przy niskich nakładach, jakie są w tej chwili" - podkreśliła.

Jak dodała, postulat Porozumienia Zawodów Medycznych, który mówi o wzroście w ciągu trzech najbliższych lat PKB na ochronę zdrowia do 6,8 proc. wydaje się "bardziej racjonalny".

"Powiem teraz w imieniu moich kolegów: my młodzi medycy chcemy móc pracować dla starzejącego się społeczeństwa w Polsce, nie chcemy wyjeżdżać za granicę, chcemy tutaj żyć, tutaj pracować i tutaj zakładać rodziny, chcemy być blisko naszych rodziców, dziadków, a nie z dala od nich" - podkreśliła Mazur ze łzami w oczach.

Na problemy pacjentów i pracowników medycznych na konferencji zwracali uwagę przedstawiciele różnych zawodów zrzeszonych w PZM, m.in. fizjoterapeuci, dietetycy, diagności laboratoryjni, lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki. Mówili, że pacjenci muszą oczekiwać w długich kolejkach na przyjęcie na oddział szpitalny, wskazywali też, że rehabilitacja pacjentów jest niweczona przez kolejki i zbyt długi czas oczekiwania na zabiegi fizjoterapeutyczne.

Fizjoterapeutka Renata Archacka mówiła, że "w ochronie zdrowia jest masa problemów". Zwracała uwagę, że w efekcie zmian demograficznych za trzy lata opieki w systemie ochrony zdrowia będzie potrzebowało dwukrotnie więcej osób niż obecnie.

Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Krystyna Ptok powiedziała, że pielęgniarek w oddziałach szpitalnych jest coraz mniej. Podkreśliła potrzebę zwiększenia kadr medycznych i środków finansowych przeznaczonych na służbę zdrowia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PZM: Czekamy na konkrety ze strony rządu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA