×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PSL chce poprawki w projekcie budżetu, przesuwającej środki na podwyżki dla rezydentów

  • Autor: PAP/JS
  • 17 paź 2017 16:17

PSL proponuje poprawkę w projekcie przyszłorocznego budżetu, przenoszącą 300 mln zł ze środków Kancelarii: Prezydenta, Sejmu i Senatu na podwyżki dla lekarzy rezydentów. Zdrowie musi stać się priorytetem dla tego i następnych rządów - przekonywał szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

PSL chce poprawki w projekcie budżetu, przesuwającej środki na podwyżki dla rezydentów
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Lekarze rezydenci protestują od 2 października; część z nich prowadzi protest głodowy w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. W sobotę ich przedstawiciele złożyli w kancelarii premiera pismo, w którym przedstawili swoje postulaty.

W poniedziałek (16 października) w Warszawie przedstawiciele Porozumienia Zawodów Medycznych spotkali się, by rozmawiać o sytuacji w związku z trwającym protestem rezydentów; po spotkaniu zapowiedziano rozszerzenie protestu rezydentów na inne zawody medyczne.

Kosiniak-Kamysz na konferencji w Sejmie ocenił, że cała ta sytuacja pokazuje "bezczynność" rządu i jego niechęć do rozmowy. "Szczególnie nie jestem w stanie zrozumieć ministra zdrowia (Konstantego Radziwiłła), który - mówiąc kolokwialnie - nie staje na głowie, żeby zakończyć ten protest" - dodał.

Jak mówił, jeżeli lekarze rezydenci oczekują podwyższenia wynagrodzeń do trochę ponad średniej krajowej, to jest to możliwe - jak wyliczył Kosiniak-Kamysz - za 241 mln zł. Wskazał, że w projekcie przyszłorocznego budżetu, 300 mln zł ma być przeznaczone na zwiększenie środków Kancelarii: Prezydenta, Sejmu i Senatu.

Prezes PSL zapowiedział, że jego ugrupowanie przedstawi poprawkę do projektu przyszłorocznego budżetu, która przesunie środki z finansowania trzech Kancelarii, na podwyżki dla lekarzy rezydentów. "Politycy mogą sfinansować podwyżki dla rezydentów (...). Niech zapłacą za dostępność do lepszej jakości opieki zdrowotnej, za normalnie warunki pracy dla lekarzy rezydentów" - zaznaczył. Według Kosiniaka-Kamysza, nie ma prostszego rozwiązania tego problemu.

Prezes PSL przekonywał, że zdrowie musi stać się priorytetem dla tego rządu i następnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: PSL chce poprawki w projekcie budżetu, przesuwającej środki na podwyżki dla rezydentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA