Przez żołądek do efektywności pracownika?

60 proc. pracodawców dostrzega zależność między tym, jaki posiłek zjada pracownik i o której godzinie, a jego efektywnością w pracy. Jednak czy wykorzystują tę wiedzę w praktyce?

Autor: jm 11 gru 2014 5:00

REKLAMA

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie Centrum Dietetycznego SetPoint na próbie 500 menedżerów którzy na co dzień zarządzają zespołami ponad 10 osób, 60 proc. z nich przyjmuje ze zrozumieniem fakt, że pracownik, aby mógł osiągać dobre wyniki w pracy, musi regularnie spożywać odpowiednio dobrane posiłki.

Tylko 12 proc. badanych osób stwierdziło, że raczej nie widzi żadnego związku między spożywaniem posiłków a efektywnością pracowników, a 7 proc. nie widzi nawet uzasadnienia dla takiej zależności.

Tymczasem, jak przekonują eksperci, istnieje ogromna zależność między prawidłowym odżywianiem się pracownika, a jego efektywnością.

Według Światowej Organizacji Zdrowia odpowiednie odżywianie może podnieść efektywność w pracy nawet o 20 proc.

– Pracodawca, promując zdrowy tryb życia oraz umożliwiając przekazanie stosownej wiedzy na temat właściwego odżywiania, ma wpływ na poprawę wydajności pracownika. Dzięki wprowadzeniu zmian w sposobie odżywiania i poprawie samopoczucia, pracownik lepiej poradzi sobie ze stresem, przemęczeniem lub brakiem koncentracji – mówi Artur Kopacz z firmy SetPoint.


Puls HR Puls HR

Przez żołądek do efektywności pracownika?


REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.