PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Prywatne ubezpieczenie coraz popularniejsze. Pracodawcy są tego świadomi

  • Autor: PAP/AT
  • 3 gru 2019 14:29

Na koniec września 2019 roku ponad 2,8 mln Polaków miało prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Największy udział w rynku mają niezmiennie ubezpieczenia grupowe, finansowane lub współfinansowane przez pracodawców - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Prywatne ubezpieczenie coraz popularniejsze. Pracodawcy są tego świadomi
Adobe Stock
REKLAMA

Liczba ubezpieczonych wzrosła w stosunku do września ubiegłego roku o ponad 15 proc. Jak zaznacza PIU, najpopularniejsze ubezpieczenie to wciąż takie, które zapewnia szybki dostęp do lekarzy specjalistów oraz szerokiego zakresu badań diagnostycznych.

PIU informuje, że na prywatne ubezpieczenia zdrowotne Polacy wydali w ciągu trzech kwartałów 2019 r. prawie 640 mln zł. To o niemal 9 proc. więcej niż rok wcześniej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Firmy inwestują w benefity zdrowotne

"Przy tej dynamice wzrostu, już w przyszłym roku liczba ubezpieczonych przekroczy 3 mln. Tempo to może się jeszcze zwiększyć. Wszystko zależy od kierunku zmian w systemie opieki zdrowotnej" - powiedziała Dorota Fal, doradca zarządu PIU.

W ocenie izby całkowite wydatki na zdrowie należą w Polsce do najniższych wśród krajów rozwiniętych. "Wydajemy na nie łącznie z kieszeni publicznej i prywatnej 6,3 proc. PKB, podczas gdy średnia dla państw OECD to 8,8 proc." - informuje Dorota Fal.

Według danych PIU największy udział w rynku mają niezmiennie ubezpieczenia grupowe, finansowane lub współfinansowane przez pracodawców. Dla pracowników prywatna opieka medyczna to najbardziej pożądany benefit pozapłacowy. Z kolei pracodawcy są coraz bardziej świadomi tego, jak ważne jest zdrowie pracowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prywatne ubezpieczenie coraz popularniejsze. Pracodawcy są tego świadomi

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA