Protest w gmachu MZ, Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do działań ws. ochrony zdrowia

• W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się we wtorek po południu spotkanie Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność".
•  Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność” - powiedziała premier Beata Szydło po spotkaniu ze związkowcami.
• Spotkanie zakończyło się także zobowiązaniem ministra Konstantego Radziwiłła do wypełnienia ustalonego harmonogramu spotkań i konsultacji nad nowymi ustawami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest w gmachu MZ, Szydło: Zobowiązałam ministra Radziwiłła do działań ws. ochrony zdrowia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 wrz 2016 18:26


W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" odbyło się we wtorek po południu spotkanie Beaty Szydło z przedstawicielkami NSZZ "Solidarność", które spędziły noc w resorcie zdrowia, ponieważ chciały jej przedstawić swoją ocenę sytuacji w systemie ochrony zdrowia. W spotkaniu uczestniczył też minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Premier powiedziała po spotkaniu, że ustalono tryb dalszego dialogu, do którego zobowiązały się obydwie strony. "Zobowiązałam pana ministra (ministra zdrowia - red.) do konkretnych działań, w konkretnym czasie" - mówiła.

"Ustaliliśmy harmonogram spotkań i konsultacji dotyczących projektów ustaw, które w tej chwili przygotowuje resort. Czekamy na opinie Solidarności w sprawie tych projektów. I również na opinie i na sformułowanie na piśmie tych oczekiwań, które były tutaj podnoszone" - podkreśliła premier.

Oceniła, że dyskusja podczas spotkania z przedstawicielami Solidarności była "dobra i rzeczowa". "Rozmawialiśmy o bardzo konkretnych sprawach. Przedstawiciele Solidarności przedstawili swoje oczekiwania, swoje wątpliwości. Dyskusja była bardzo dobra" - podkreśliła.

 Jej zdaniem, przez ostatnie osiem lat dokonano wielu zaniedbań w systemie ochrony zdrowia, a naprawa wymaga czasu.

Związkowcy domagają się podwyżki wynagrodzeń wszystkich pracowników zatrudnionych w placówkach ochrony zdrowia i "radykalnego przyspieszenia" prac nad ustawą o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia.

Chcą także przygotowania i uchwalenia ustawy o sieci szpitali, zwiększenia finansowania Państwowego Ratownictwa Medycznego oraz utrzymania dotychczasowych zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.