Protest w gmachu MZ, Radziwiłł: Potrzeba więcej pieniędzy na zdrowie. Nakłady rosną, ale powoli

Nakłady na ochronę zdrowia rosną, trwają dyskusje, skąd brać więcej pieniędzy; robimy dużo, żeby rosły jeszcze szybciej – mówił po spotkaniu z protestującymi członkami „S” minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Protest w gmachu MZ, Radziwiłł: Potrzeba więcej pieniędzy na zdrowie. Nakłady rosną, ale powoli

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 wrz 2016 18:41


"Nakłady na ochronę zdrowia rosną nieustannie, aczkolwiek rosną w tempie, które jest z całą pewnością nieco poniżej oczekiwań i myślę, że robimy bardzo dużo w tym zakresie, żeby rosły jeszcze szybciej. Na pewno Polsce potrzeba więcej pieniędzy na zdrowie, co do tego wszyscy się zgadzamy" - powiedział Radziwiłł, pytany, kiedy wzrosną wydatki na ochronę zdrowia.

"Jest pytanie, w jakim tempie, skąd pozyskać te pieniądze, i na ten temat odbywa się w rządzie nieustanna dyskusja" - dodał.

Minister podkreślał też, że zaraz po objęciu przez niego funkcji został zorganizowany zespół Rady Dialogu Społecznego, podczas gdy "jeszcze 10 miesięcy temu w murach Ministerstwa Zdrowia o dialogu społecznym już po prostu zapomniano (...) przez kilka lat nie odbywały się żadne regularne spotkania między kierownictwem MZ i partnerami dialogu społecznego".

Odnosząc się do zarzutu, że minister lekceważy protestujących, premier Beata Szydło powiedziała: "Dowodem na to, że pan minister nie lekceważy związków zawodowych i tych pracowników służby zdrowia, którzy słusznie podnoszą problemy służby zdrowia, jest to, że jest tutaj razem ze mną".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.