×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Protest rezydentów: Urlop na żądanie to odejście od łóżka chorego?

  • Autor: aw/PAP
  • 9 lis 2017 11:07

Lekarz nie powinien nigdy odchodzić od łóżka chorego - podkreślił marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Zaapelował do rezydentów, aby "wreszcie się opanowali" i odpowiedzialnie realizowali przysięgę lekarską.

Protest rezydentów: Urlop na żądanie to odejście od łóżka chorego?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Karczewski był pytany na briefingu prasowym przed posiedzeniem Senatu o sytuację w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie, gdzie w środę (8 listopada) ok. 100 lekarzy wzięło urlop na żądanie.

"Ubolewam z powodu tych dalszych działań rezydentów i eskalacji działań protestacyjnych środowiska lekarskiego, z którego się wywodzę. Jestem lekarzem i będę lekarzem do końca życia. Zawsze uważałam, że lekarz powinien ofiarnie pracować na rzecz chorego. Nie mogę nigdy zrozumieć odejścia lekarza od łóżka chorego" - oświadczył marszałek Senatu.

Według Karczewskiego lekarz "nie powinien nigdy - w żadnej formie - odchodzić od łóżka chorego". "Prosiłbym o odpowiedzialność i realizowanie przysięgi lekarskiej, którą wszyscy składamy" - apelował.

Jak dodał "bardzo go smuci" postawa Naczelnej Izby Lekarskiej, która - jak ocenił - "zachęca" lekarzy do wypowiadania umów o "opt-out". "Apeluję do Naczelnej Izby Lekarskiej, jeżeli chce działać politycznie, to zachęcam: będą wybory za dwa lata i zachęcam członków NIL do aktywności politycznej, wtedy będą mogli realizować swoje zamierzenia i swoje plany. Natomiast to działanie uważam, za bardzo szkodliwe" - podkreślił Karczewski.

Stanisław Karczewski (fot.twitter/Stanisław Karczewski)
Stanisław Karczewski (fot.twitter/Stanisław Karczewski)

"Nie oszukujmy ludzi, nie oszukujmy Polaków, że to jest apolityczny protest, że to jest protest, który nie dotyka pacjentów. To jest bardzo szkodliwy protest lekarzy" - powiedział marszałek Senatu.

Zaapelował do młodych lekarzy, aby "wreszcie się opamiętali". "A starsi lekarze, jeśli chcecie działalność polityczną prowadzić, to idźcie moim śladem - będziecie marszałkami, będziecie ministrami zdrowia, będziecie wprowadzać zmiany" - zaznaczył Karczewski. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Protest rezydentów: Urlop na żądanie to odejście od łóżka chorego?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Agnieszka 2017-11-09 18:10:29

    No to niech pan Karczewski zapieprza do szpitala i siedzi przy tych łóżkach chorych a nie w senacie. Skoro jest i zawsze będzie lekarzem to przysięga go także obowiązuje.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA