PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Szpital psychiatryczny w Choroszczy zgłosił zamiar ograniczenia działalności

  • Autor: PAP/JS
  • 30 mar 2018 17:00

Jeśli grupa lekarzy nie cofnie wypowiedzeń, w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy k. Białegostoku zostanie od 1 maja zawieszona działalność czterech oddziałów - w piątek (30 marca) dyrektor tej placówki formalnie powiadomił wojewodę podlaskiego i NFZ o takim zamiarze.

Szpital psychiatryczny w Choroszczy zgłosił zamiar ograniczenia działalności
Adobe Stock
REKLAMA
  • Na lekarzy czekają nowe umowy, z datą obowiązywania od 1 lipca, z wynagrodzeniem zasadniczym w grupie specjalistów psychiatrów na poziomie 6,9 tys. zł brutto (plus premia i tzw. stażowe).
  • Resort zdrowia poinformował w piątek, że minister Łukasz Szumowski zwrócił się do NFZ o pilną kontrolę szpitala w Choroszczy.
  • W najbliższych dniach placówkę ma też odwiedzić wiceminister Zbigniew Król, zajmujący się sprawami psychiatrii.

Z końcem kwietnia kończy się tam bowiem okres wypowiedzenia umów o pracę 34 lekarzy - psychiatrów, którzy nie godzą się na niższe stawki, niż rezydenci. Domagają się wynagrodzeń w wysokości dwóch średnich krajowych, a w przypadku specjalistów - trzech. Dyrekcja placówki zaproponowała im nowe warunki płacowe, ale nie zostały przyjęte.

"Do dnia dzisiejszego nie zbliżono się nawet do propozycji (podwyżek-red.); stanowisko grupy lekarskiej, lekarzy psychiatrów, jest nieugięte" - mówił dyrektor szpitala Tomasz Goździkiewicz na konferencji prasowej zwołanej w piątek przed siedzibą oddziału NFZ w Białymstoku.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Powiedział, że w miniony czwartek upłynął termin do porozumienia, ale wypowiedzenie wycofała tylko jedna osoba. Przypomniał, że z końcem maja upływa termin wypowiedzeń umów kolejnych 9 specjalistów.

Mówił też, że na lekarzy czekają nowe umowy, z datą obowiązywania od 1 lipca, z wynagrodzeniem zasadniczym w grupie specjalistów psychiatrów na poziomie 6,9 tys. zł brutto (plus premia i tzw. stażowe). "To znaczy, że każdy z lekarzy specjalistów dostał 2920 zł podwyżki w uposażeniu zasadniczym" - wyjaśniał Goździkiewicz.

Dodał, że wypowiedzenie umów przez tak dużą grupę psychiatrów skutkuje koniecznością zawieszenia działalności czterech szpitalnych oddziałów (w sumie 200 łóżek), na okres od początku maja do końca czerwca. "Bo mamy nadzieję, że zgodnie z zapowiedziami, co prawda medialnymi, ma się polepszyć finansowanie psychiatrii od półrocza" - powiedział Goździkiewicz.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Szpital psychiatryczny w Choroszczy zgłosił zamiar ograniczenia działalności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Racjonalista 2018-04-04 09:45:21

    ŚSwinie, podli szantazyści. Trzeba ich wcielić do wojska i dać na bezpłatna słuzbe Niedługo zechca może 100 tys zl. W USA chorzy psychicznie śpi.a na ulicach. U nas tez tak zrobić i nie potrzeba psychiatrów. Albo lekarz ogólny dostanie wieksze uprawnienia do leczenia.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA