Pracownicy VW Motor Polska mają własne Centrum Rehabilitacji

Spółka Volkswagen Motor Polska wybudowała na terenie swojej fabryki w Polkowicach Centrum Rehabilitacji dla pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy VW Motor Polska mają własne Centrum Rehabilitacji

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

11 mar 2015 10:36


Centrum zajmuje powierzchnię 320 m2 i pozwala korzystać z zabiegów służących profilaktyce i leczeniu schorzeń układu ruchu.

Rozpoczętą w 2013 r. budowę Centrum Rehabilitacji, ukończono w ciągu roku. Pomysł na stworzenie tego typu obiektu wewnątrz zakładu zrodził się podczas jednego z warsztatów strategicznych całej kadry zarządzającej. Idei towarzyszyła myśl, aby umocnić pozycję VW Motor Polska na drodze w dążeniu do miana "najlepszego pracodawcy w Polsce".

Ze świadczeń ambulatoryjnych i medycznych w tym miejscu, pracownicy korzystali już na początku roku. Do tej pory udzielono łącznie blisko 500 konsultacji i świadczeń. Zakres zabiegów sięga od laseroterapii poprzez ultradźwięki, skończywszy na masażach i terapiach manualnych.

Czytaj też: VW wybuduje nową fabrykę w wałbrzyskiej SSE. Będą nowe miejsca pracy

Przed otwarciem Centrum Rehabilitacji fizjoterapeuci dokonali przeglądu wszystkich stanowisk pracy pod kątem ergonomii. W kolejnym kroku wszyscy zainteresowani pracownicy otrzymają indywidualne konsultacje i w razie potrzeby zostanie im udzielona pomoc terapeutyczna.

Spółka Volkswagen Motor Polska została utworzona w maju 1998 r. i od początku należy w 100% do koncernu Volkswagen AG. W Polkowicach wytwarzane są silniki wysokoprężne, trafiające do zakładów koncernu na całym świecie, stanowiąc jednostki napędowe samochodów marek Audi, Seat, Skoda oraz Volkswagen.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.