Pracownicy prywatnego szpitala okupują siedzibę NFZ

Pracownicy EuroMedic, prywatnego szpitala, któremu Narodowy Fundusz Zdrowia wypowiedział kontrakt, rozpoczęli okupację siedziby OW NFZ w Katowicach.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy prywatnego szpitala okupują siedzibę NFZ

PODZIEL SIĘ


Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

17 gru 2013 15:45


We wtorek rano, 17 grudnia w siedzibie Śląskiego OW NFZ w Katowicach odbyło się spotkanie właściciela szpitala EuroMedic Medical Center, pracowników i członków komisji zakładowej „S" z dyrektorem OW NFZ, Grzegorzem Nowakiem.

Dyrektor Nowak odmówił zmiany decyzji, zgodnie z którą 31 grudnia 2013 r. wygasa szpitalowi kontrakt na leczenie chorych na oddziałach: kardiologii, chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej, kardiochirurgii oraz ortopedii i traumatologii narządów ruchu, pielęgniarki. W związku z tym lekarze i pracownicy EuroMedic rozpoczęli strajk okupacyjny w siedzibie śląskiego OW NFZ.

Jak informuje rzecznik śląskiego NFZ Marek Kopczacki, władze Funduszu nie traktują pobytu pracowników szpitala w siedzibie NFZ jako okupacji. W jego ocenie o okupacji budynku można mówić dopiero wtedy, gdy pracownicy szpitala zostaną na terenie placówki po godzinach pracy płatnika.

Obecnie trwają negocjacje pomiędzy a szpitalem EuroMedic Medical Center dotyczące kontraktu.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.