×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracownicy na L4 to zmora pracodawców. Jak to zmienić?

  • Justyna Koc
    jk
  • 13 wrz 2017 12:00

- Działy HR to nie tylko rekrutacja, selekcja, zatrudnienie i naliczenie płac. Dzisiaj to „developerzy” rozwiązań personalnych pracujący w systemie „solving problems best solutions”, gdzie spływają wszystkie problemy personalne i oczekuje się natychmiastowych rozwiązań - mówi Mariusz Kręc, prezes firmy TSP Instytut.

Pracownicy na L4 to zmora pracodawców. Jak to zmienić?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

„Nieustannie rosną nam koszty personalne, mimo, iż działalność prowadzimy na stabilnym poziomie”, „Ryzyko kar finansowych w umowach związane z nieterminową realizacją zadania utrudnia rozwój naszej firmy, bo obawiamy się podpisywania takich kontraktów”, „Na organizację zastępstw kadrowych na stanowiskach pracy tracę nieraz pół dnia pracy” - zapewne w blisko 10-letniej działalności przywołane powyżej wypowiedzi przedsiębiorców są panu znane?

Mariusz Kręc, prezes firmy TSP Instytut: - Tak, oczywiście. W wielu przypadkach powodem takich problemów są nieobecności pracowników, które dezorganizują pracę, szczególnie, jeżeli zdarzają się często i są nieprzewidziane przez pracodawcę. Firmy w różny sposób radzą sobie wówczas z realizacją zleceń w okresie wysokiej absencji. Często wprowadzają nadgodziny czy dodatkowe zmiany, zdarza się – jeżeli rodzaj prac na to pozwala - wynajmują pracowników z agencji zatrudnienia. Za każdym razem jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami po stronie pracodawcy np. rekrutacją, kosztami przyuczenia pracownika na zastępstwo, wypłatą nadgodzin, kosztami obniżonej wydajności czy zleceniem pracy na zewnątrz.

Nie jest tajemnicą, iż nie zawsze pracownik przebywa na zwolnieniu lekarskim ze względu na stan zdrowia. To jest największą udręką pracodawców. Mając tego pełną świadomość wspieramy firmy we wdrażaniu rozwiązań, które ograniczają nadużycia, obniżają absencją chorobową, zwiększają zaangażowanie pracowników i powodują, iż zwiększa się lojalność wobec pracodawcy.

Co ma pan na myśli mówiąc o rozwiązaniach zwiększających zaangażowanie pracowników w działalność firmy? Skąd firmy mają wiedzieć, czy i kiedy warto je wdrożyć?

- Świadomość biznesowa specjalistów i menedżerów z działów HR jest bardzo wysoka. Coraz więcej firm posiada narzędzia, aby monitorować ile wynosi absencja chorobowa netto, brutto, krótko i długoterminowa w firmie. Działy HR to nie tylko rekrutacja, selekcja, zatrudnienie i naliczenie płac. Dzisiaj to „developerzy” rozwiązań personalnych pracujący w systemie „solving problems best solutions”, gdzie spływają wszystkie problemy personalne i oczekuje się natychmiastowych rozwiązań. Rynek pracy jest bardzo dynamiczny i wymaga ciągłego doskonalenia procesów. Jednym z wielu wyzwań jest m.in. niski poziom absencji chorobowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy na L4 to zmora pracodawców. Jak to zmienić?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA