PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pracownicy medyczni będą więcej zarabiać

Kwota bazowa, na podstawie której oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze pracowników medycznych, zostanie podwyższona z 3,9 tys. zł do 4,2 tys. zł - zakłada nowelizacja, za którą w piątek (2 sierpnia) opowiedział się Senat.

  • Autor: PAP/jk
  • 2 sie 2019 17:31
Pracownicy medyczni będą więcej zarabiać
Podwyższenie poziomu najniższych wynagrodzeń zasadniczych zostanie dokonane przez zmianę wysokości tzw. kwoty bazowej. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

Za nowelizacją ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych opowiedziało się 68 senatorów, 15 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Podwyższenie poziomu najniższych wynagrodzeń zasadniczych zostanie dokonane przez zmianę wysokości tzw. kwoty bazowej, na której podstawie oblicza się najniższe wynagrodzenie zasadnicze.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kwota ta zostanie podwyższona z 3,9 tys. zł do 4,2 tys. zł. Nowe rozwiązania mają obowiązywać po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w dzienniku ustaw, ze skutkiem od 1 lipca 2019 r.

Wynagrodzenia minimalne pracowników medycznych określane są na podstawie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Zgodnie z jej przepisami wynagrodzenie minimalne wyliczane jest jako iloczyn kwoty bazowej (obecnie 3,9 tys. zł brutto) i współczynnika pracy określonego odrębnie dla poszczególnych grup zawodowych. Przykładowo współczynnik ten dla lekarza z tytułem specjalisty wynosi 1,27, a dla lekarza stażysty - 0,73. Z kolei dla fizjoterapeutów i pielęgniarek wskaźnik ten wynosi od 0,64 do 1,05 zależnie od wykształcenia i specjalizacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracownicy medyczni będą więcej zarabiać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA