Pracownicy chcą decydować o zawartości swojej polisy na życie

Jeśli tylko jest to możliwe, nawet 95 proc. pracowników decyduje się na rozszerzenie podstawowego wariantu grupowego ubezpieczenia na życie o dodatkowe elementy ochrony.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy chcą decydować o zawartości swojej polisy na życie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 lis 2014 17:32


Według brokerów z MAK Ubezpieczenia pracownicy przystępujący do programów grupowych ubezpieczeń na życie oczekują od swoich pracodawców możliwości samodzielnego wyboru zakresu ochrony, a zdecydowana większość decyduje się na rozszerzenie go o dodatkowe warianty. Można szacować, że nie robi tego jedynie 5-10 proc. pracowników przystępujących do grupowych programów ubezpieczeniowych.

- Zdajemy sobie sprawę, że elastyczne programy ubezpieczeniowe trafiają w oczekiwania pracowników, którzy chcą samodzielnie decydować o kształcie ubezpieczenia na życie, ponieważ sami najlepiej wiedzą, które jego elementy są im najbardziej potrzebne. W rezultacie to nie cena, ale pakiet świadczeń staje się dla nich najważniejszy - mówi Robert Grabowski, dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych w MAK Ubezpieczenia.

Czytaj też: Nowa oferta na rynku: Ubezpieczenie dla osób na wysokich stanowiskach

- Niestety na polskim rynku ubezpieczeniowym tego typu podejście do konstruowania ubezpieczeń życiowych wciąż nie jest powszechne. Standardem pozostają programy z odgórnie narzucanym zestawem świadczeń, wedle zasady „wszystkiego po trochu” – dodaje.

Dopasowana ochrona ważniejsza niż składka

Koncepcja elastycznego pakietu grupowych ubezpieczeń na życie zakłada podzielenie go na kilka wariantów. Podstawą, z której nie można zrezygnować są świadczenia na wypadek śmierci, m.in. wskutek nieszczęśliwego wypadku czy choroby.

Z kolei warianty uzupełniające można podzielić na kategorie związane z rodziną (świadczenia dotyczące zdrowia i życia najbliższych, np. urodzenia dziecka, śmierć współmałżonka czy rodzica), zdrowiem ubezpieczonego (m.in. ciężka choroba, leczenie szpitalne, operacja chirurgiczna) oraz podwyższeniem standardowych sum ubezpieczenia na życie, które mogą być indywidualnie dopasowywane. Ubezpieczony może wedle uznania wybrać wszystkie powyżej opisane warianty lub tylko nieznacznie rozszerzyć podstawową ochronę.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.