PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Pracodawcy w profilaktyce chorób zakaźnych

10 października w Poznaniu odbędzie się konferencja dla przedstawicieli Jednostek Samorządu Terytorialnego i pracodawców na temat profilaktyki chorób zakaźnych. Wydarzenie organizowane w ramach ogólnopolskiego cyklu edukacyjnego „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” zostało objęte honorowym patronatem prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Pracodawcy w profilaktyce chorób zakaźnych
Adobe Stock
REKLAMA

Rola Jednostek Samorządu Terytorialnego i pracodawców w profilaktyce chorób zakaźnych oraz priorytety zdrowotne dla województwa wielkopolskiego – to dwa tematy przewodnie spotkania, które odbędzie się 10 października br. w Pałacu Górków (siedzibie Muzeum Archeologicznego w Poznaniu) w Poznaniu.

Celem wydarzenia będzie debata nad możliwymi rozwiązaniami i działaniami w regionie, mogącymi ulepszyć dostęp do skutecznej profilaktyki chorób zakaźnych i poprawić sytuację zdrowotną mieszkańców oraz pracowników województwa wielkopolskiego, w tym personelu medycznego jako grupy zawodowej szczególnie narażonej na bezpośredni i stały kontakt z chorobami zakaźnymi stanowiącymi bezpośrednie zagrożenie ich życia i zdrowia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas konferencji na temat profilaktyki zakażeń inwazyjnych pracowników ochrony zdrowia opowie Pani prof. dr hab. med. Iwona Mozer-Lisewska ze Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia z ZOL SPZOZ w Poznaniu. Szczepienia personelu medycznego jako przykładu skutecznej profilaktyki w miejscu pracy zaprezentuje w aspekcie prawnym Pani Katarzyna Pałka z kancelarii Domański Zakrzewski Palinka. Jak realizować programy polityki zdrowotnej, jak zadbać o zdrowie pracownika oraz na temat pomocnych narzędzi we wdrożeniu programów zdrowotnych powie Tomasz Jan Prycel, współtwórca projektu „Zdrowie Człowiek Profilaktyka”.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy przedstawicieli samorządów terytorialnych szczebla gminnego i powiatowego województwa wielkopolskiego, radnych, środowisko medyczne (szczególnie lekarzy praktyków oraz pielęgniarki), przedstawicieli Państwowej Inspekcji Sanitarnej, zarządy, właścicieli, osoby zarządzające zasobami ludzkimi i mające wpływ na kształtowanie polityki zdrowotnej w firmach, przedsiębiorstwach, placówkach publicznych oraz jednostkach samorządu terytorialnego, personel medyczny.

Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Fundacja Aby Żyć, zajmująca się działalnością na rzecz zdrowia. Wydarzenie zorganizowano jest pod patronatem Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu oraz Polskim Stowarzyszeniem Pielęgniarek Epidemiologicznych.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Początek wydarzenia o godzinie 10:00. Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl lub pod numerem tel.: tel. 731 000 658. Istnieje również możliwość zarejestrowania się na konferencję za pośrednictwem strony www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawcy w profilaktyce chorób zakaźnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA