×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pracodawca Mamy Ginekolog reaguje na medialną burzę

  • Autor: PAP/AKC
  • 8 lut 2023 22:59

Jako prezes szpitala informuję, że nigdy zarząd spółki, którego jestem jedynym reprezentantem od kwietnia 2021 r., nie wyrażał zgody na działalność, na którą wskazywała w swoich wypowiedziach lek. rezydent Nicole Sochacki-Wójcicka - poinformował prof. dr hab. Tomasz Kuczur.

Pracodawca Mamy Ginekolog reaguje na medialną burzę
Nicole Sochacki-Wójcicka - instagramowa Mama Ginekolog (fot. PAP/Paweł Gruz)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Chodzi o sprawę lek. Sochacki-Wójcickiej, która poinformowała kilka dni temu na Instagramie, że poza kolejką przyjmuje w gabinecie swoją rodzinę i znajome.
  • Pilnych wyjaśnień od Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, gdzie przyjmuje Sochacki-Wójcicka, domagał się m.in. NFZ.
  • "Nie ma lepszych i gorszych pacjentów" - podkreślił NFZ w poniedziałkowym wpisie na Twitterze.

"W związku z pojawiającymi się w mediach licznymi informacjami dotyczącymi wypowiedzi pracownika naszego Centrum, lekarz rezydent Nicole Sochacki-Wójcickiej, powstałych na podstawie jej osobistej działalności w przestrzeni publicznej, niniejszym, jako Prezes Szpitala informuję, iż nigdy Zarząd Spółki, którego jestem jedynym reprezentantem od kwietnia 2021 r., nie wyrażał zgody na działalność, na którą wskazywała w swoich wypowiedziach lek. rezydent Nicole Sochacki-Wójcicka. Dotyczy to zarówno jej osoby, jak i wszystkich pozostałych lekarzy zatrudnionych w Centrum. Na powyższe postępowanie Prezes Zarządu nigdy zgody nie wyraził, ani nigdy zgody takiej nie wyrazi w przyszłości" - podkreślono w oświadczeniu Zarządu Uniwersyteckiego Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Prezes zarządu prof. dr hab. Tomasz Kuczur, który podpisał się pod oświadczeniem, zapewnił jednocześnie, że nigdy nie rozmawiał na ten temat z żadnym pracownikiem szpitala, włącznie z lek. rezydent Nicole Sochacki- Wójcicką i "nigdy w przyszłości, z żadnym lekarzem takiej rozmowy nie przeprowadzi".

Aby wyjaśnić sprawę, powołany został zespół kontrolny

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pracodawca Mamy Ginekolog reaguje na medialną burzę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA