×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Praca zdalna nie sprzyja dbaniu o zdrowie

  • jk
  • 26 sty 2023 15:18

Stres i nadmiar zadań odbijają się na nawykach żywieniowych pracowników. Praca zdalna często nie ułatwia dbania o regularne posiłki. Ci, którzy natrafiają na trudności, wskazują na niewyraźne granice między pracą a odpoczynkiem oraz brak czasu z powodu obowiązków domowych.

Praca zdalna nie sprzyja dbaniu o zdrowie
Praca zdalna nie ułatwia dbania o regularne posiłki (Fot. Louis Hansel/Unsplash)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Praca zdalna nie sprzyja dbaniu o zdrowie. Nie sprzyja również dbaniu o prawidłową wagę. Z badania Dailyfruits „Wpływ pracy zdalnej na nawyki żywieniowe Polaków” wynika, że aż 44 proc. Polaków przytyło na home office. Najwięcej (39 proc.) między 4 a 6 kg. Blisko co trzeci pracownik (31 proc.) przyznał, że zajadał stres w czasie pandemii.

Z kolei z badania Sodexo „Potrzeby pracowników 2022” wynika, że ok. połowa osób pracujących zdalnie postrzega pracę jako ułatwienie pod kątem dbania o regularne posiłki. 28 proc. badanych nie widzi różnicy - tak samo ocenia możliwości pod tym względem podczas pracy stacjonarnej i zdalnej, a prawie co piąty badany twierdzi, że jest trudniej.

Z czego wynikają te trudności? Najczęściej chodzi o brak regularności czasu pracy i poczucie, że non stop jesteśmy w pracy (48 proc.). Różne obowiązki domowe również powodują, że brakuje spokojnej chwili na zaspokojenie potrzeb żywieniowych (14 proc.). Wśród innych czynników wymieniane są stres  i pośpiech (12 proc.). Co 10. badany twierdzi, że w jego firmie nie przewidziano czasu wolnego na posiłek – to kwestia, której liderzy i pracodawcy powinni poświęcić szczególną uwagę.

Wspólne posiłki sprzyjają integracji i lepszej atmosferze

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Praca zdalna nie sprzyja dbaniu o zdrowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • motylek 2023-02-01 07:31:55

    Przez siedzenie na zdalnej trochę sobie przytyłam, ale teraz była premia to za nią kupiłam sobie rowerek do ćwiczeń na którym codziennie jeźdzę. Za tą kasę też roombę kupiłam,nie tracę czasu na odkurzanie tylko mogę śmigać rowerem

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA