PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Poznański szpital zatrudni personel z Ukrainy i wysyła pomoc szpitalowi we Lwowie

  • Autor: PAP/JP
  • 16 mar 2022 15:32

Gotowość do przyjmowania pacjentów z Ukrainy oraz do zatrudniania ukraińskich lekarzy i pielęgniarki zadeklarowała w środę podczas konferencji prasowej dyrekcja Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu.

Poznański szpital zatrudni personel z Ukrainy i wysyła pomoc szpitalowi we Lwowie
Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia w Poznaniu (fot. Jakubtr/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA
  • Placówka od dnia ataku Rosji na Ukrainę gotowa jest na przyjmowanie pacjentów przybywających z Ukrainy.
  • Ze szpitala w Poznaniu do oddziału kardiochirurgii szpitala we Lwowie wyruszył transport zawierający m.in. specjalistyczny sprzęt medyczny.
  • Rzecznik szpitala powiedział, że placówka jest gotowa przyjąć do pracy lekarzy różnych specjalności - najbardziej poszukiwani są anestezjolodzy.

"Od pierwszego dnia konfliktu jesteśmy gotowi na przyjmowanie pacjentów, na wspieranie uchodźców. Chcemy zatrudniać pracowników z Ukrainy - fachowe kadry medyczne i szpital pomocniczy. Ustała już rozpoczęta wraz z wybuchem pandemii misja naszego szpitala, gdy nagle musieliśmy się przystosować do innych form funkcjonowania. Obecnie szpital działa tak, jak przed pandemią. Uznaliśmy, że możemy podjąć się nowego zadania - na pewno również wypełnimy je w sposób szybki i sprawny" - zapewnił w środę podczas konferencji prasowej zastępca dyrektora ds. opieki zdrowotnej lek. med. Mariusz Stawiński.

Jak podkreślił, dysponujący ponad pół tysiącem łóżek szpital jest gotów na przyjmowanie pacjentów z Ukrainy - zarówno poszkodowanych wskutek działań wojennych, jak i uchodźców. Podał, że placówka wysyła na Ukrainę sprzęt medyczny, pracownicy szpitala zorganizowali też zbiórkę rzeczy potrzebnych uchodźcom - trafiły już one do poznańskiego centralnego magazynu darów na MTP.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podczas konferencji podano, że z Poznania do Lwowa wyruszył transport, w którym znalazły się m.in. specjalistyczne narzędzia potrzebne do przeprowadzania operacji kardiochirurgicznych.

Ordynator oddziału kardiochirurgii szpitala im. J. Strusia dr hab. n. med. Paweł Bugajski powiedział, że to odzew poznańskiej placówki na prośbę, z jaką do polskich szpitali zwrócił się prof. Lubomir Kułyk. "On prowadzi we Lwowie jeden z największych oddziałów kardiochirurgicznych na Ukrainie. Nasz przyjaciel, honorowy członek Klubu Kardiochirurgów Polskich jest w tej chwili w ciężkiej opresji - brakuje mu dosłownie wszystkiego" - powiedział.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Poznański szpital zatrudni personel z Ukrainy i wysyła pomoc szpitalowi we Lwowie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • NIE 2022-03-16 17:33:04

    A POLAKÓW NA BRUK???

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA