PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

POZ: Lekarze zdecydowali. Przedłużą umowy z NFZ

  • Autor: PAP/AT
  • 30 cze 2017 9:25

NFZ podwyższył stawki. Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego oraz Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przedłużą umowy z NFZ.

POZ: Lekarze zdecydowali. Przedłużą umowy z NFZ
Adobe Stock
REKLAMA

• Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego oraz Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia zadecydowali o przedłużeniu umów z NFZ do końca roku.

• Fundusz kolejny raz podwyższył im stawki za leczenie starszych pacjentów oraz osób przebywających w domach opieki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ostatnie aneksy umów lekarze POZ podpisali pod koniec roku. Zadecydowali wówczas, że umowy przedłużą jedynie do 30 czerwca. W ostatnich dniach przed upływem tego terminu lekarze zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim (PZ) i Porozumieniu Pracodawców Ochrony Zdrowia (PPOZ) poinformowali, że aneksują umowy na kolejne pół roku, a więc do 31 grudnia.

We wtorek (27 czerwca) p.o. prezesa NFZ Andrzej Jacyna spotkał się przedstawicielami PPOZ i PZ. Rozmowy dotyczyły między innymi kwestii przedłużenia umów oraz zmian w finansowaniu świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej.

"Po dokładnej analizie sytuacji Prezes NFZ podjął decyzję o zwiększeniu współczynnika grup wiekowych powyżej 75. roku życia oraz podopiecznych DPS z 2,7 do 2,9 - jako grup, którym udzielna jest największa liczba świadczeń" - poinformowała p.o. rzecznika NFZ Sylwia Wądrzyk. Dodała, że prezes podtrzymuje gotowość do dalszych rozmów z lekarzami POZ.

PPOZ poinformował, że Jacyna zaprosił lekarzy do dalszych rozmów, gdy zostaną już zaakceptowane zmiany w planie finansowym NFZ. Zgodnie z zapowiedziami p.o. prezesa NFZ projekt zmian na kwotę 2,4 mld zł został przygotowany w uzgodnieniu z Ministerstwem Finansów. Z tej kwoty ok. 1,5 mld zł ma być przeznaczone na leczenie szpitalne.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: POZ: Lekarze zdecydowali. Przedłużą umowy z NFZ

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA