PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Powstanie nowy zawód farmaceutyczny?

Aneta Klimczak, wiceprezes Związku Zawodowego Techników Farmaceutycznych RP apeluje do techników o obronę uprawnień zawodowych. Informuje, że w planach jest wprowadzenie do aptek tzw. pomocy aptecznej.

Powstanie nowy zawód farmaceutyczny?
Pomocą apteczną będzie można zostać po krótkim kursie - informuje ZZTF RP (fot fotolia)
REKLAMA

W chwili obecnej trwają zakrojone na szeroką skale zabiegi mające na celu doprowadzić do faktycznego zniszczenia zawodu technika farmaceutycznego. Jeżeli pozostaniemy bierni już wkrótce zawód ten przestanie istnieć - informuje w apelu, który można znaleźć na stronach FB.

"Chodzi tutaj nie tylko o ograniczenie uprawnień zawodowych przez wprowadzenie wykazu A z farmakopei – plany są tutaj dużo bardziej rozbudowane i zakończą się całkowitym upadkiem zawodu, który stanie się odpowiednikiem sprzedawcy sklepowego" - ocenia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodaje, istnieją plany powołania nowego zawodu farmaceutycznego - pomocy aptecznej.

(...) - Nowy zawód już jest wpisany do wykazu zawodów. Sprawa obecnie nie jest publiczna, bo trudno byłoby takie zmiany uzasadnić - ale w środowiskach ministerialnych jest doskonale znana, zamiar ten był przedstawiony samorządom, w których gestii leży kształcenie zawodów jako następca technika farmaceutycznego; jak i szkołom, które bardzo się sprzeciwiły temu projektowi - dodaje.

Zgodnie z tym planem, pomocą apteczną będzie można zostać po krótkim kursie. Pomocnik taki będzie przygotowywał leki, które następnie będzie wydal magister (jak np. w Wielkiej Brytanii) - będzie więc pracownikiem niesamodzielnym.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Powstanie nowy zawód farmaceutyczny?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Kiepsko opłacana magisterka 2018-09-05 15:52:18

    Bardzo dobrze, dosyć panoszenia się technicznych gburów uważających się za mgr po dwu letniej kiepskiej szkółce gdzie można nim zostać nawet bez matury. Dość wciskanie kitu bez wiedzy pacjentom. Czas najwyższy na likwidacje tego kanału.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA