PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Powstało Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych

We wtorek (19 grudnia) do rejestru sądowego zostało wpisane Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych (PTRM). Celem Towarzystwa jest m.in. udział w procesach decyzyjnych, w tym legislacyjnych, związanych z organizacją i wykonywaniem zawodu ratownika medycznego oraz czynne włączanie się w prace nad modyfikacją standardów kształcenia.

Powstało Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych
Towarzystwo będzie podejmowało działania naukowe w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. (fot. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne)
REKLAMA

- Towarzystwo będzie podejmowało działania naukowe w zakresie nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Powołanie PTRM jest również odpowiedzią na potrzeby środowiska zawodowego ratowników medycznych - informuje dr Jarosław Madowicz, który został pierwszym prezesem PTRM.

Zaznacza, że ratownicy medyczni nie są dzisiaj wystarczająco reprezentowani i wspierani w zakresie merytorycznych aspektów wykonywania swojego zawodu - jest to grupa zawodowa nie posiadająca swojego samorządu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zadaniem Towarzystwa jest również reprezentowanie ratowników medycznych w kraju i za granicą. Towarzystwo będzie podejmować współpracę z innymi towarzystwami medycznymi, aby w sposób właściwy kształtować zasady obowiązujące w tym zawodzie - dodaje dr Madowicz.

Czytaj więcej tutaj.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powstało Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA