×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Powrót restrykcji covidowych w Polsce. Wiadomo już, kiedy nastąpi

  • Autor: PAP/JP
  • 8 lip 2022 13:59

Mamy 450 hospitalizacji covidowych. Poniżej 5 tys. hospitalizacji w skali kraju nie będziemy podejmować żadnych kroków restrykcyjnych – powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Powrót restrykcji covidowych w Polsce. Wiadomo już, kiedy nastąpi
Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. PAP/Marcin Obara)
REKLAMA

W czasie konferencji prasowej szef MZ powiedział, że obecnie jest 450 osób hospitalizowanych.

Wyjaśnił, że mają one nieco inny przebieg niż w poprzednich fazach epidemii. "Część tych hospitalizacji nie wynika z oceny stanu zdrowia pacjentów, który byłby upoważniający do hospitalizacji, tylko to są pacjenci w stanach lekkich, którzy przyjmują w trybach ambulatoryjnym i szpitalnym leki, które stosujemy w zakresie zwalczania COVID-19" - powiedział Niedzielski.

Poinformował, że pod respiratorami jest 16 osób w kraju.

Minister Niedzielski zaznaczył, że "hospitalizacje są dziś najważniejszym parametrem, który obserwowany jest w kraju".

"Dwa razy w tygodniu otrzymujemy raporty, które mówią o liczbie hospitalizacji. Będzie to główny parametr, który będzie podstawą do podejmowania ewentualnych decyzji dotyczących stosowania instrumentów zapobiegających COVID-19" - zapowiedział szef MZ.

"Wstępnie roboczo przyjęliśmy, że poniżej 5 tys. hospitalizacji w skali kraju, nie będą podejmowane żadne kroki restrykcyjne, chyba że sytuacja będzie nakazywała szybszą reakcję" - zapowiedział Niedzielski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Powrót restrykcji covidowych w Polsce. Wiadomo już, kiedy nastąpi
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • foliarz 2022-07-20 21:23:04

    Oficjalne dane opublikowane przez brytyjską Agencję Bezpieczeństwa Zdrowia : "Rząd Wielkiej Brytanii opublikował po cichu dane potwierdzające, że w pełni zaszczepieni stanowili w marcu 2022 roku 92% wszystkich zgonów z powodu Covid-19. ......

  • foliarz 2022-07-20 21:18:54

    Choruja "wyszczepy" czy foliarze którzy nie dali się zateuc ? Dane z Kanady między 6 czerwca a 12 czerwca 2022 r.: "....Oznacza to, że populacja niezaszczepiona stanowiła 5% przypadków Covid-19, podczas gdy populacja zaszczepiona stanowiła 95%, z czego 77% należało do poczwórnych szczepionek. Przedstawia liczbę zgonów z powodu Covid-19 w całej Kanadzie według stanu szczepień między 6 czerwca a 12 czerwca 2022 r. – Najnowsze dane pokazują, że między 6 a 12 czerwca było 521 zgonów Covid-19, a zaszczepiona populacja stanowiła 485 z nich, z szokującą liczbą 242 zgonów w populacji zaszczepionej poczwórnie i 200 zgonów w populacji zaszczepionej potrójnie. Oznacza to, że populacja nieszczepiona stanowiła zaledwie 7% zgonów z powodu Covid-19, podczas gdy populacja zaszczepiona stanowiła 93%, z czego 50% stanowili szczepy poczwórne, a 41% wśród szczepów potrójnych. rząd Kanady desperacko stara się to ukryć, trochę czasu, wysiłku i prostej matematyki ujawniło, że 9 na 10 przypadków Covid-19 odnotowano hospitalizacje i zgony wśród w pełni zaszczepionej populacji między 6 i 12 czerwca 2022 r., z czego zdecydowana większość znalazła się wśród poczwórnych rannych. ..."

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA