×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Posłowie PO i PiS zgodnie o potrzebie zmian w programach rezydentur

  • Autor: PAP/JS
  • 13 gru 2017 16:22

Zasady przyjmowania na rezydentury oraz programy szkoleń specjalizacyjnych powinny zostać zmienione – powiedział w środę poseł Marian Zembala (PO). Z tą oceną zgodził się wiceprzewodniczący komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS). Resort zdrowia zapewnił, że prowadzi działania w tej sprawie.

Posłowie PO i PiS zgodnie o potrzebie zmian w programach rezydentur
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Były minister zdrowia Marian Zembala (PO) ocenił, że konieczne są zmiany zasad przyjmowania na rezydentury i wyboru specjalizacji przez młodych lekarzy, by nie były one zależne jedynie od liczby punktów zdobytych na egzaminie lekarskim. Powiedział, że zmiany wymagają także programy szkolenia rezydentów.

O potrzebie zmian w szkoleniu specjalizacyjnym mówiła także Elżbieta Gelert (PO). "Teraz jest czas, żeby zacząć dyskutować na temat kształcenia rezydentów" - oceniła.

Powiedziała też, że rozmowy powinny toczyć się także z dyrektorami szpitali w związku z konsekwencjami wzrostu wynagrodzeń rezydentów. "To nie jest kwota 100 zł czy 200 zł (...) tylko to jest kwota 500 zł - 600 zł, a jak pan minister mówi, to nawet jeszcze 1,2 tys. zł dodatku. Proszę się wczuć w sytuację dyrektorów szpitali, bo nikt nie mówi o tym, że za dyżury ma płacić teraz szpital" - zwróciła uwagę.

Tomasz Latos (PiS) zgodził się z posłami opozycji w sprawie konieczności zmian w szkoleniach specjalizacyjnych. "Zgadzam się nieomal w stu procentach z tym, co powiedział zarówno prof. Zembala, jak i pani poseł Gelert, bo w zasadzie to dotyczy istoty sprawy. Jeśli mówimy o kwestiach związanych z rezydenturami, to musimy na to popatrzeć z pewnością w szerszym kontekście, nie tylko tak fragmentarycznie, jak ta dyskusja w ostatnim czasie się odbywała" - powiedział.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zapewniła, że resort zdrowia pracuje nad zmianami w programach szkoleń specjalizacyjnych.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Posłowie PO i PiS zgodnie o potrzebie zmian w programach rezydentur

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA