PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 80 proc. szpitali zaakceptowało aneksy do dotychczasowych kontraktów

  • Autor: PAP/KO
  • 12 sie 2022 14:56

Ponad 80 proc. szpitali zaakceptowało wersje aneksów przedstawiane do dotychczas obowiązujących kontraktów - powiedział w piątek szef MZ Adam Niedzielski. Dodał, że toczą się rozmowy z pielęgniarkami ws. interpretacji przepisów ws. podwyżek.

Ponad 80 proc. szpitali zaakceptowało aneksy do dotychczasowych kontraktów
Widzimy, że szpitale są bardzo zróżnicowane pod kątem generowania przychodów z NFZ" - mówił Adam Niedzielski. (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA
  • Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych alarmuje MZ ws. zapowiedzi obniżania przez pracodawców grup zawodowych pielęgniarkom i położnym tj. nieuznawania posiadania przez nie tytułu magistra lub specjalizacji.
  • Minister zdrowia przyznał w piątek, że "jest oczywiście wiele problemów i dylematów decyzyjnych, ale też interpretacyjnych". 
  • "Rozmawiamy ze środowiskiem zawodowym, mówię tu o samorządach pielęgniarek, o samorządach lekarskich i o tym, jak dyrektorzy interpretują przepisy. Jeżeli mamy wątpliwości, to wydajemy interpretację, bądź też sprawy są zgłaszane do Inspekcji Pracy" - powiedział Niedzielski.

Chodzi o niedawną nowelizację ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw.

Niedzielski był pytany na piątkowej konferencji prasowej w Warszawie o sygnały ze strony środowiska pielęgniarek, że podwyżki dla pielęgniarek nie we wszystkim placówkach są prawidłowo wypłacane i czy w związku z tym Ministerstwo Zdrowia przygotuje interpretację, która pomogłaby dyrektorom szpitali prawidłowo szeregować personel pielęgniarski.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zgłaszał resortowi problemy związane z wdrożeniem ustawy. Jedną ze zgłoszonych przez pielęgniarki kwestii są zapowiedzi obniżania przez pracodawców grup zawodowych pielęgniarkom i położnym tj. nieuznawania posiadania przez nie tytułu magistra lub specjalizacji (pomimo uznawania tych kwalifikacji w roku ubiegłym i pobierania na ten cel środków z NFZ). Pielęgniarki zwracają też m.in. uwagę na dysproporcje w wysokościach wynagrodzeń pielęgniarek i położnych z poszczególnych grup oraz na zgłaszane przez ich pracodawców przypadki niewystarczających środków przekazywanych przez NFZ, które nie pozwalają nawet na wykonanie obligatoryjnych wzrostów wynagrodzeń wynikających z ustawy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 80 proc. szpitali zaakceptowało aneksy do dotychczasowych kontraktów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA