PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ponad 5 mln zł na rehabilitację pracujących w Lubuskiem

Województwo lubuskie zdecydowało się postawić na poprawę stanu zdrowia osób pracujących po to, aby jak najdłużej zostali na rynku pracy. 28 maja br. uroczyście podpisano umowy z zakresu rehabilitacji medycznej schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego związanych ze sposobem wykonywania pracy.

Ponad 5 mln zł na rehabilitację pracujących w Lubuskiem
fot.arch.
REKLAMA

W tym celu skorzystano z Europejskiego Funduszu Społecznego, który w tej perspektywie przeznaczył aż 16 mln zł na umowy z zakresu rehabilitacji medycznej schorzeń układu ruchu i obwodowego układu nerwowego związanych ze sposobem wykonywania pracy.

Wicemarszałek Łukasz Porycki zaznaczył, że w ramach obecnego konkursu w lubuskim dofinansowano projekty na kwotę ponad 5,3 mln zł. Wartość całkowita projektów wyniosła natomiast ponad 5,6 mln zł zł. W ramach projektów wsparciem objętych zostanie 3470 osób, w tym 1924 kobiety i 1546 mężczyzn.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każdy z uczestników przejdzie wyznaczoną ścieżkę wsparcia zgodnie z Regionalna Polityką Zdrowotną, realizowana przez wykwalifikowaną kadrę: świadczenia rehabilitacji medycznej, poradnictwo medyczne i wsparcie psychologiczne.

Dodatkowo zostanie uruchomiona infolinia dla pacjentów a czas oczekiwania na podjęcie rehabilitacji nie przekroczy 4 tygodni.

Projekty realizowane będą w ramach Działania 6.7. Profilaktyka i rehabilitacja zdrowotna osób pracujących i powracających do pracy oraz wspieranie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy.

Więcej czytaj tutaj

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 5 mln zł na rehabilitację pracujących w Lubuskiem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA