Polska Federacja Szpitali: Podwyżki dla pielęgniarek mogą być niezgodne z Konstytucją

Polska Federacja Szpitali bierze pod uwagę zaskarżenie rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie podwyżek dla pielęgniarek i położnych do Trybunału Konstytucyjnego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska Federacja Szpitali: Podwyżki dla pielęgniarek mogą być niezgodne z Konstytucją

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

29 wrz 2015 14:01


- Zależy nam na budowaniu dobrych relacji ze środowiskiem pielęgniarek i położnych. Wykwalifikowany i adekwatnie wynagradzany personel jest kapitałem każdego pracodawcy, zatem oczywistym jest, że popieramy zasadność przyznania podwyżek - zaznacza Anna Banaszewska, dyrektor Polskiej Federacji Szpitali.

- Obowiązujące rozporządzenie ministra zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej nie zawiera gwarancji finansowania podwyżek przez 4 lata, a jedynie od dnia 1 września 2015 do dnia 30 czerwca 2016 r., tj. na 10 miesięcy. Nie wiadomo jaki mają być źródła finansowania podwyżek w kolejnych miesiącach - mówi radca prawny Michał Modro.

Zdaniem Banaszewskiej i Modro stawia to pod znakiem zapytania zgodność z przepisami Konstytucji Rzeczypospolitej Polski przepisów wspomnianego rozporządzenia, przewidującego podwyżki dla pielęgniarek i położnych ze środków publicznych na świadczenia zdrowotne. PFSz rozważy jego zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.