×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polscy i ukraińscy medycy szkolą się przed wyjazdem na front

  • Autor: PAP/jk
  • 19 lut 2023 9:50

Krew, krzyki rannych i walka z czasem – dla pracujących na ukraińskim froncie medyków to codzienność. Jak sami mówią, nie da się przygotować na wszystko, ale można próbować. Sprawdziliśmy, w jaki sposób polscy i ukraińscy medycy przygotowują się do kolejnych wyjazdów.

Polscy i ukraińscy medycy szkolą się przed wyjazdem na front
Wojna w Ukrainie (Fot. PAP/EPA/OLEG PETRASYUK)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Medyków na froncie cały czas brakuje. Grupa "W międzyczasie" prowadzi obecnie rekrutację.
  • Mamy już ponad 200 zgłoszeń. Jesteśmy na etapie wyłapywania nazwisk tych osób, które mają doświadczenie. Kolejny etap to już rozmowy z naszymi psychologami" - powiedział szef zespołu "W międzyczasie" Damian Duda.
  • W tej chwili trwają też szkolenia. Kurs łączy elementy teorii i praktyki. Sztuczne obrażenia pozorantów odwzorowują te, z którymi medycy najczęściej spotykają się na froncie.

"W międzyczasie" to jedna z grup polskich medyków pola walki pracujących na Ukrainie. Wyróżnia ją to, że spośród wielu międzynarodowych zespołów paramedyków, są jedynym działającym na linii frontu. To właśnie dlatego do kolejnych wyjazdów przygotowują się w ekstremalnych warunkach.

"Znajdujemy się na szkoleniu dla medyków, których przygotowujemy do wyjazdu na front. Sami też podnosimy swoje kwalifikacje, wyjaśniamy pewne rzeczy, przygotowujemy się do kolejnego wyjazdu" - powiedział PAP.PL szef zespołu "W międzyczasie" Damian Duda.

Kurs dla medyków przypomina plan zdjęciowy horroru

Sala, w której odbywa się kurs przypomina plan zdjęciowy horroru. Na posadzce rozłożona jest ubrudzona sztuczną krwią folia. Przy ścianie siedzi wołający o pomoc, ucharakteryzowany na rannego pozorant. Chwilę później do pomieszczenia wbiegają medycy i przystępują do akcji ratunkowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polscy i ukraińscy medycy szkolą się przed wyjazdem na front

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA