PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podwyżki dla pielęgniarek. Nie wszystkie szpitale wywiązują się z zadania

Jak podała w czwartek (12 września) Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych podczas posiedzenia we wtorek Rada zapoznała się z informacją w sprawie wyników kontroli przeprowadzonej w podmiotach leczniczych w zakresie wdrożenia wzrostu wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych. Informację przedstawił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Podwyżki dla pielęgniarek. Nie wszystkie szpitale wywiązują się z zadania
Minister zobowiązał się do przeprowadzenie kontroli w podstawowej opiece zdrowotnej i poinformowania NRPiP o jej wynikach. (fot.shutterstock.com)
REKLAMA

Jak podaje NIPiP w informacji na swojej stronie internetowej, jeden z podmiotów na początku września otrzymał zalecenia pokontrolne, które powinny być zrealizowane w ciągu 30 dni. W ramach przeprowadzonej kontroli wykazano m.in. brak włączenia podwyżek wynikających z Rozporządzenia do wynagrodzenia zasadniczego.

Członkowie Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych przedstawili przypadki nieprawidłowości zgłaszane przez członków samorządu, jakie występują podmiotach leczniczych podstawowej opieki zdrowotnej. Pomimo licznych interwencji samorządu i Narodowego Funduszu Zdrowia część podmiotów w dalszym ciągu nie wypłaca wynagrodzeń.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Minister zobowiązał się do przeprowadzenie kontroli w podstawowej opiece zdrowotnej i poinformowania NRPiP o jej wynikach.

Podniesiona została również kwestia braku podwyżek w niektórych stacjach sanitarno-epidemiologicznych, gdzie zatrudnione pielęgniarki nie otrzymały podwyżek wynagrodzeń. Minister Cieszyński poinformował, iż w celu wyjaśnienia występujących nieprawidłowości prowadzi rozmowy z Głównym Inspektorem Sanitarnym Jarosławem Pinkasem.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podwyżki dla pielęgniarek. Nie wszystkie szpitale wywiązują się z zadania

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA