PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Samorządy zawodów medycznych apelują o zwiększenie środków ochrony osobistej

  • Autor: PAP
  • 19 mar 2020 15:33

Zwracamy się o pilne zwiększenie i realne zapewnienie środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Niezrozumiałe jest, że środki ochrony osobistej nie trafiają do pracowników aptek - piszą przedstawiciele samorządów zawodów medycznych w apelu wystosowanym w czwartek do polskiego rządu.

Samorządy zawodów medycznych apelują o zwiększenie środków ochrony osobistej
Niezrozumiałe jest, że środki ochrony osobistej nie trafiają do pracowników polskich aptek - piszą autorzy apelu (Shutterstock.com)
REKLAMA
  • W opublikowanym w czwartek apelu samorządy zawodów medycznych zwracają uwagę, że jako państwo i społeczeństwo "zmagamy się z wyzwaniem, z którym do tej pory nie mieliśmy do czynienia".
  • Jako osoby wykonujące zawody medyczne czujemy się w obowiązku zwracać uwagę na kluczowe problemy, z jakimi się spotykamy. Jeśli pilnie ich nie rozwiążemy, to podczas epidemii po prostu zabraknie pracowników medycznych - alarmują.
  • Z niepokojem obserwujemy działania pewnych grup, które pod pozorem pomocy polskim pacjentom, forsują pomysły dla nich szkodliwe. Takim pomysłem jest próba wprowadzenia sprzedaży wysyłkowej leków na receptę - dodają.

Przedstawiciele zawodów medycznych zwracają się "o pilne zwiększenie i realne zapewnienie środków ochrony osobistej dla personelu medycznego". Przypominają, że "obecnie zabezpieczenie trafia tylko i wyłącznie do szpitali (i to w niewystarczającej ilości)". "Każdego dnia wszyscy spotykamy się z wieloma pacjentami, w tym z ciężko chorymi o obniżonej odporności. Już wiele osób z personelu medycznego przebywa na kwarantannach. Stosowanie tych środków w odniesieniu do wszystkich przedstawicieli zawodów medycznych, którzy mają kontakt z pacjentami powinno być standardem" - zaznaczają.

Jak dodają, "niezrozumiałe jest, że środki ochrony osobistej nie trafiają do pracowników polskich aptek". "To miejsca, które w ostatnim czasie obsłużyły wiele milionów pacjentów, często z pierwszymi objawami różnych infekcji. Jeśli zamkniemy apteki, nie będzie możliwości zapewnienia środków dla osób przewlekle chorych. Konieczne jest pilne zapewnienie środków ochrony osobistej wszystkim podmiotom realizującym świadczenia zdrowotne w ilości niezbędnej do zabezpieczenia wszystkich oddziałów, a także praktykom zawodów medycznych" - stwierdzają samorządy zawodów medycznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Samorządy zawodów medycznych apelują o zwiększenie środków ochrony osobistej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA