Płock: lekarze POZ nie wykluczają zamknięcia przychodni

Lekarze rodzinni z Płocka zapowiadają, że jeśli resort zdrowia nie skoryguje planów dot. pakietów kolejkowego i onkologicznego, od 2 stycznia będą protestować. Nie wykluczają zamknięcia przychodni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Płock: lekarze POZ nie wykluczają zamknięcia przychodni

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Seniora/Gazeta Wyborcza

16 gru 2014 11:23


Na łamach "Gazety Wyborczej" Jarosław Wanecki, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Płocku wyraża nadzieję, że nie dojdzie do sytuacji, w której lekarze zamkną przychodnie.

Czytaj też: Wrocław: jest porozumienie w szpitalu im. Falkiewicza - lekarze nie odejdą?

Podkreśla jednak, że nie mogą się oni pogodzić z faktem, że zmiany, które resort zdrowia medialnie przedstawia jako "podwyżki kontraktów dla przychodni" oraz "skrócenie kolejek do specjalistów" faktycznie pogorszą sytuację pacjenta.

Ustawy wchodzące w skład pakietów są już uchwalone, wciąż jednak wydawane są do nich kolejne rozporządzenia. Lekarze czekają na najważniejszy dokument, czyli załącznik rzeczowo-finansowy, w którym zawarte mają być wszystkie szczegóły ważne dla dalszego działania POZ.

Czytaj też: NIK skontroluje, czy lekarze nie nadużywają klauzuli sumienia?

W ich opinii, jeśli potwierdzą się informacje dotyczące zawartości owego załącznika, kolejki w POZ, zamiast zmniejszyć, wydłużą się, a same przychodnie utracą finansową płynność.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.