×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

PIP skontroloało szpital. Lekarze dyżurowali bez przerwy nawet po 55 godzin

Wyniki kontroli Państwowej Inspekcji Pracy w szpitalu we Włoszczowie wskazują, że lekarze niejednokrotnie dyżurowali tam nawet po 55 godzin bez przerwy - podaje Gazeta Wyborcza.

PIP skontroloało szpital.  Lekarze dyżurowali bez przerwy nawet po 55 godzin
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Było to możliwe, bo zatrudniano ich na dwóch różnych umowach: o pracę i kontraktowej. Sprzeciwiamy się temu, stoimy na stanowisku, że lekarz musi mieć prawo do odpoczynku. Tak jak kierowca, który niezależnie od tego, na jakich umowach pracuje, musi odpocząć - podkreśla Barbara Kaszycka z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach.

Inspektorat w Kielcach poinformuje o sprawie Główny Inspektorat Pracy i będzie apelować o zmianę prawa. Kontrolę przeprowadzono po śmierci 59-letniego chirurga ze szpitala z Włoszczowy. Lekarz rozpoczął pracę w niedzielę, 3 września o godzinie 7 rano na oddziale chirurgii. Dyżurował przez 24 godziny, do poniedziałkowego poranka.

Więcej przeczytasz tutaj.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: PIP skontroloało szpital. Lekarze dyżurowali bez przerwy nawet po 55 godzin

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2017-10-09 17:36:47

    A takiego wała. Jaka walka dla nas? Goście chcą ciepłych zagwarantowanych posadek, gwarancji miejsca na specjalizacjach i podwyżek pensji, żeby za jakiś czas powiedzieć nam wszystkim "sayonara" i zwiać gdzie indziej. Bez conajmniej długich lojalek nie ma żadnego sensu mówić o podwyżkach.

  • starucha 2017-10-09 11:54:58

    Pacjencie, lekarzu specjalisto z upokarzająco niska pensją na szpitalnym etacie, niedoceniona pielegniarko, fizjoterapeuto, ratowniku. laborancie, poprzyjcie rezydentów na witrynie "Medycyna Praktyczna". Oni walcza także i dla Was. Od was i waszego poparcia zależy wynik tej walki. Jeśli rezydenci przegrają to już przez lata nic się w ochronie zdrowia nie zmieni.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA