Pielęgniarki z DPS-ów podnoszą kwalifikacje

Kolejna grupa personelu pielęgniarskiego z małopolskich domów pomocy społecznej podniosła swoje kwalifikacje zawodowe. W kursie z zakresu pielęgniarstwa zachowawczego wzięło udział 20 osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pielęgniarki z DPS-ów podnoszą kwalifikacje

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

18 lip 2014 7:00


Wszyscy są uczestnikami projektu "Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem", finansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy - poinformował resort zdrowia.

W ramach projektu kwalifikacje podniosło już 106 pielęgniarek/pielęgniarzy zatrudnionych w domach pomocy społecznej w województwie małopolskim.

44 pielęgniarki są obecnie w trakcie szkoleń specjalizacyjnych z zakresu pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz pielęgniarstwa zachowawczego.

Pielęgniarki i pielęgniarze mają także możliwość uczestniczenia w kursie z zakresu pielęgniarstwa rodzinnego oraz opieki długoterminowej, geriatrycznej, pediatrycznej i psychologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ania 2016-12-06 22:09:15

Jestem mgr pielęgniarstwa.Pracuję w DPS ej od 22 lat, zarabiam 1800 zł z wszystkimi dodatkami .Stracilam zdrowie, nerwy.Kto tu nie pracuje to nie ma pojecia jaka to harowka.Każdy myśli, że praca w DPSej to sielanka, bo cóż może chcieć starszy człowiek.Zapraszam na 12 godzin dyżuru wszystkich nieczulych na wołanie pielęgniarek z domów pomocy społecznej.Wyjdziecie stąd zameczeni fizycznie i psychicznir

Jagoda 2014-07-18 15:11:07

W jaworskim DPSie nie ma szans na tzw. douczanie się pielęgniarek. Są i takie, ktore mają wyższe wykształcenie i takie po zwykłym medyku. Dyrektorka uważa, że to biura sa najważniejsze i tylko ona może mieć lepiej i za wyższe i tak nie liczcie na większą pensje, to jej słowa. Więc co tu mówić o dokształcaniu, bo i po co.