Pielęgniarki szykują się do strajku generalnego. Mają coraz więcej pracy, a podwyżek nie widać

W wielu placówkach pielęgniarki i położne prowadzą negocjacje płacowe z pracodawcami. Część z nich wchodzi w spory zbiorowe i zapowiada strajk generalny w 2015 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pielęgniarki szykują się do strajku generalnego. Mają coraz więcej pracy, a podwyżek nie widać

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

9 gru 2014 13:32


W spór zbiorowy weszły m.in. pielęgniarki z 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. Walczą o wypłatę podwyżki wynagrodzeń za 2012 r. - Domagamy się 250 zł, ale to kwota do negocjacji. Spór jest na etapie mediacji, kolejne spotkanie będzie w styczniu - mówi "Dziennikowi Wschodniemu" Teresa Żak, przewodnicząca pielęgniarskiego związku w szpitalu wojskowym.

Czytaj też: Pielęgniarki żądają podwyżek, więc ujawniono ich zarobki

Negocjacje prowadzone są też w Świdniku, Janowie Lubelski i Kraśniku. W Łukowie spór zakończył się podwyżką w wysokości 70 zł.

- Zbieramy te wszystkie fakty i przygotowujemy się do strajku - zapowiada Maria Olszak-Winiarska, przewodnicząca zarządu regionu lubelskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Czytaj też: Praca w Wielkiej Brytanii? Szpitale potrzebują pielęgniarek

Dodaje, że lubelski ZZPiP podpisał porozumienie z okręgowymi radami pielęgniarek w Białej Podlaskiej, Zamościu i Chełmie, by wspólnie walczyć o poprawę warunków płacy i pracy.

Po tym jak Zarząd Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych podjął uchwałę o przygotowaniach do wszczęcia sporów zbiorowych, wspólne działania całego środowiska planują też pielęgniarki i położne z województwa podkarpackiego.

Będą tam organizowane spotkania i kampanie mające skłonić związki zawodowe w poszczególnych placówkach do przyłączenia się do protestu i wchodzenia w spory zborowe.

W akcję ma się włączyć również samorząd pielęgniarek i położnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.