Pielęgniarki likwidowanego oddziału boją się o pracę

Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zespół Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Radomiu zlikwidował 15-łóżkowy oddział dla przewlekle chorych i zwolnił opiekujące się nimi pielęgniarki. W ich obronie stanęła Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pielęgniarki likwidowanego oddziału boją się o pracę

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza

16 lip 2014 11:10


OIPiP zwraca uwagę, że kiedy likwidacja oddziału była na etapie planów, informowano, że 50 proc. personelu znajdzie pracę na innych oddziałach. Tymczasem okazało się, że wszystkie pielęgniarki zostaną zwolnione - informuje "Gazeta Wyborcza".

Na likwidację wyremontowanego pięć lat temu oddziału zgodę wyraziła rada społeczna Szpitala Psychiatrycznego. Bożenna Pacholczak, przewodnicząca rady, potwierdza, że według dyrekcji personel miał przejść na inne oddziały. Część pielęgniarek miała już prawa emerytalne.

Argumentem przemawiającym za likwidacją była możliwość przeniesienia pacjentów, w tym do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, gdzie NFZ płaci szpitalowi dużo więcej. Ponadto część pieniędzy z kontraktu dla tego oddziału można przeznaczyć na leczenie w poradni autystycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.