×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pielęgniarki i położne z dofinansowaniem na zakup komputerów

Pielęgniarki i położne dostaną dofinansowanie na zakup służbowych komputerów przenośnych, wykorzystywanych przez nie do wystawiania recept w postaci elektronicznej.

Pielęgniarki i położne z dofinansowaniem na zakup komputerów
Pielęgniarki i położne dostaną dofinansowanie na zakup służbowych komputerów przenośnych (fot. PTWP)
REKLAMA

Jeszcze do 12 marca trwać będą konsultacje projektu zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie warunków udzielania i rozliczania w 2020 r. dofinansowania informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne.

Dokument ten określa warunki udzielania i rozliczania funduszy na dofinansowanie informatyzacji świadczeń opieki zdrowotnej przez NFZ na rzecz pielęgniarek, położnych (świadczeniodawców) posiadających umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzajach: podstawowa opieka zdrowotna, ambulatoryjna opieka specjalistyczna oraz świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze w ramach opieki długoterminowej w zakresie świadczeń pielęgniarki i położnej.

NFZ zamierza przeznaczyć na ten cel w 2020 roku maksymalnie 1 mln zł. Kwota ta ma zostać w szczególności przeznaczona na zakup komputerów przenośnych wykorzystywanych przez pielęgniarki i położne do wystawiania recept w postaci elektronicznej.

Warunkiem otrzymania przez pielęgniarkę, czy położną dofinansowania do poniesionych wydatków będzie złożenie wniosku do właściwego dyrektora oddziału wojewódzkiego NFZ. Jak można przeczytać w projekcie rozporządzenia rozpatrzenie i zatwierdzenie wniosków następować będzie według kolejności ich wpływu do oddziału Funduszu, do wysokości środków przyznanych oddziałowi Funduszu.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pielęgniarki i położne z dofinansowaniem na zakup komputerów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA