PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Pielęgniarki będą zachęcały uczniów do wyboru tego zawodu

  • Autor: PAP/AT
  • 24 paź 2019 16:36

Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego na przeprowadzenie warsztatów m.in. promujących zawód pielęgniarki wśród uczniów - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Pielęgniarki będą zachęcały uczniów do wyboru tego zawodu
Pielęgniarki i położne będą odwiedzały szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa pomorskiego i przeprowadzą tam łącznie 100 godz. lekcyjnych zajęć (fot. shutterstock)
REKLAMA

Realizując umowę pielęgniarki i położne będą odwiedzały szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z województwa pomorskiego i przeprowadzą tam łącznie 100 godz. lekcyjnych zajęć. Programem objętych zostało 600 uczniów klas ósmych szkół podstawowych i pierwszych klas szkół średnich. Cała akcja ma kosztować ponad 30 tys. zł, z czego 10 tys. zł pochodzi od samorządu województwa, a resztę kosztów pokryje OIPiP.

Lekcje mają mieć formę warsztatów, podczas których odbędzie się nauka udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Pielęgniarki będą też opowiadały o tym, jak ważny i potrzebny jest zawód, który wykonują, a także zachęcały uczniów, aby w wyborze swojej drogi zawodowej rozważyli wybór tej profesji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Pamiętajmy, że nasze społeczeństwo starzeje się, starzeje się również kadra medyczna. Jednocześnie w naszym województwie mamy niedobór pielęgniarek i położnych. Należy zatem działać, aby zachęcać młodzież do zasilenia w przyszłości szeregów pielęgniarek i położnych, uświadamiać młodym ludziom prestiż tych zawodów" - powiedziała cytowana w komunikacie członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska.

Wiceprzewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku Marzena Olszewska-Fryc zaznaczyła, że problem starzenia się dotyczy też pielęgniarek, ponieważ średnia wieku w tym zawodzie wynosi ponad 50 lat.

Jak zauważono w komunikacie pielęgniarek brakuje w całym kraju. W województwie pomorskim według danych na 31 grudnia 2018 r. pracuje 17,28 tys. pielęgniarek i położnych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pielęgniarki będą zachęcały uczniów do wyboru tego zawodu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA