×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pielęgniarka odmówiła stawienia się do pracy

  • Autor: PAP/RAF
  • 11 kwi 2020 19:30

W Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie przebywa 22 pacjentów z koronawirusem oraz 20 pacjentów bez objawów. - Opiekuje się nimi jeden lekarz, jedna pielęgniarka i 7 opiekunów medycznych – informuje Marta Grzelczak, prezes Fundacji Nowe Horyzonty, która zarządza placówką.

Pielęgniarka odmówiła stawienia się do pracy
Personel medyczny Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie opuścił placówkę. (Fot. Fotolia)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Personel medyczny Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie opuścił placówkę, w której część pacjentów jest zakażona koronawirusem.
  • 9 kwietnia Mazowiecki Urząd Wojewódzki skierował do pracy dwie pielęgniarki i jednego lekarza. - 10 kwietnia zgłosili się jedna pielęgniarka i lekarz.
  • W zakładzie przebywa 22 pacjentów zarażonych koronawirusem - którzy są odseparowani od pozostałych pacjentów - oraz 20 pacjentów bez objawów choroby.

9 kwietnia Mazowiecki Urząd Wojewódzki skierował do pracy dwie pielęgniarki i jednego lekarza. - 10 kwietnia zgłosili się jedna pielęgniarka i lekarz; druga pielęgniarka odmówiła, tłumacząc to zwolnieniem lekarskim – dodaje Grzelczak.

Personel medyczny Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczy przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie opuścił placówkę, w której część pacjentów jest zakażona koronawirusem. W piątek (10 kwietnia) wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł złożył zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów o możliwości popełnienia przestępstw: narażenie osób przebywających w placówce na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób poprzez powodowanie zagrożenia epidemiologicznego lub szerzenia się choroby zakaźnej.

Zakład przy ul. Bobrowieckiej jest placówką Fundacji Nowe Horyzonty. Marta Grzelczak, prezes zarządu tej fundacji, odpowiedziała, jak doszło do zaistniałej sytuacji. Jak poinformowała w  oświadczeniu, 29 marca fundacja otrzymała informacje, że jedna z pacjentek zakładu, którą przewieziono do szpitala, ma rozpoznane zarażenie koronawirusem. Wyjaśnia, że 30 marca zarząd fundacji przesłał listę 35 pracowników oraz listę 25 pacjentów z oddziału, na którym przebywała pierwsza zakażona pacjentka, do Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie (PPSSE) z prośbą o przebadanie wszystkich tych osób.

Czytaj też: MRPiPS: już prawie 615 tys. wniosków o wsparcie z tarczy antykryzysowej

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Pielęgniarka odmówiła stawienia się do pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA